Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 6 на 6

Тема: . Htaccess е vBET имала 4.2.1 и 2.6B1

  1. #1

    Question . Htaccess е vBET имала 4.2.1 и 2.6B1

    Text automatically translated from: Portuguese to: Macedonian
    Translated text
    Здраво, секој може да испраќате пример на работа со htaccess vBET и имала.

    Јас сум со помош на "Mod Преработи Пријателски адреси"И BB"Креирај URL-то е во согласност со оптимизација за врската консензус (т.е. '/ EN / адреса')"Во vBET.

    Кога ќе го поместите глушецот над знамиња на дното, гледам дека врската е нешто како "mysite.com / bg / content.php", но страница прикажани се "mysite.com / содржина". Ако го сменам рачно во рака на "mysite.com / EN / содржина" дава грешка и го покажува ништо.

    Може ли некој да ми помогне?

    [] И,
    Рафаел Тревисан
    Original text

  2. #2

    Default

    Quote Напишано од trevis View Post
    Text automatically translated from: Portuguese to: Macedonian
    Translated text
    Здраво, секој може да испраќате пример на работа со htaccess vBET и имала.

    Јас сум со помош на "Mod Преработи Пријателски адреси"И BB"Креирај URL-то е во согласност со оптимизација за врската консензус (т.е. '/ EN / адреса')"Во vBET.

    Кога ќе го поместите глушецот над знамиња на дното, гледам дека врската е нешто како "mysite.com / bg / content.php", но страница прикажани се "mysite.com / содржина". Ако го сменам рачно во рака на "mysite.com / EN / содржина" дава грешка и го покажува ништо.

    Може ли некој да ми помогне?

    [] И,
    Рафаел Тревисан
    Original text
    Можеби ова ви помага, но не сум сигурен.

    Јас сум Сомневајќи се мора да имате инсталирано CMS.

    Знам дека за мене, морав да се промени името на датотеката forum.php да index.php .. и се сигурни да се промени, како и во Admin CP поставувања.

    Имам главната страница на форумот, како мојата страница.

    па со СМС, стандардно CMS страница е index.php .... За разлика од претходните верзии vBulletin каде index.php нормално ќе биде главната страница на форумот.

    Секој презема нови vBulletin ажурирање, морам рачно да се промени forum.php да index.php секој пат.

    Ова е sooo кул. Јас сум одговор на некој кој типови на португалски и англиски превод дојде преку совршено овде ..

  3. #3

    Default

    Text automatically translated from: Portuguese to: Macedonian
    Translated text
    Но, има една index.php во root директориумот на ББ ...
    Original text

  4. #4

    Default

    Quote Напишано од trevis View Post
    Text automatically translated from: Portuguese to: Macedonian
    Translated text
    Но, има една index.php во root директориумот на ББ ...
    Original text
    Ако имате форуми во root директориумот (yoursite.com наместо yoursite.com / форуми /)

    Потоа мора да се промени forum.php да index.php .. и преименување на index.php на она што го сакате. Вие не ќе треба index.php ако не се користи CMS.

    Јас мое се преименува во "индекс whatever.php" и јас никогаш не го користам. Нејзината само за CMS, ако вашиот негово користење.

  5. #5
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Quote Напишано од trevis View Post
    Text automatically translated from: Portuguese to: Macedonian
    Translated text
    Здраво, секој може да испраќате пример на работа со htaccess vBET и имала.

    Јас сум со помош на "Mod Преработи Пријателски адреси"И BB"Креирај URL-то е во согласност со оптимизација за врската консензус (т.е. '/ EN / адреса')"Во vBET.

    Кога ќе го поместите глушецот над знамиња на дното, гледам дека врската е нешто како "mysite.com / bg / content.php", но страница прикажани се "mysite.com / содржина". Ако го сменам рачно во рака на "mysite.com / EN / содржина" дава грешка и го покажува ништо.

    Може ли некој да ми помогне?

    [] И,
    Рафаел Тревисан
    Original text
    Ве молиме форум целосно рачно и вистинската содржина на. Htaccess датотека

  6. #6
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Quote Напишано од trevis View Post
    Text automatically translated from: Portuguese to: Macedonian
    Translated text
    Но, има една index.php во root директориумот на ББ ...
    Original text
    Pleae напомене дека vBET не се бара да се смени ниту имиња на датотеки. Ве молиме погледнете претходниот одговор и ни испрати бараната информација. Исто така, имајте на ум дека една верзија на имала имаше бубачки (не знам не во твое тоа е веќе поправена). Овде ќе ги најдете прашање опис со имала Службен брз лек:
    vB4 CMS врски со vBSEO3.5 не работат - оптимизација vBulletin форум

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

  • Можете може да не да отвораш нови теми
  • Можете може да не да испраќате мислења
  • Можете може да не да вршите прикачувања
  • Можете може да не ги уредувате своите мислења
  •