Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 5 на 5

Тема: Canonical Различни Адреси Во VBET Преведени Адреси структура Различен Од Редовниот Страници.

  1. #1
    Член
    Зачленет
    Август 2012 година
    Локација
    Атланта
    Мислења
    39

    Default Canonical Различни Адреси Во VBET Преведени Адреси структура Различен Од Редовниот Страници.

    Имам прашање каде vbet преведени линкови за известување се различни canonical адреси структура од не се преведени адреси. Всушност преведени адреси се за известување на коренот на доменот наместо вклучувајќи го и поддиректориум "работни места" дека треба да бидат вклучени. Тоа само се чини дека да се случи на ознаки на страници. Имам над 20k грешки. Се чини дека ова да биде причина на мојот сајт е губење на индексирање. Како можам да го поправи ова?

    Видете подолу:

    право - Резултати од Пребарувањето - MyModelTalk Слободни Кастинг Повици за Модели и Актери!
    Code:
    <base href="MyModelTalk Free Casting Calls for Models and Actors!" /><!--[if IE]></base><![endif]--><link rel="canonical" href="http://mymodeltalk.com/jobs/tags/law.html" />
    <---Ова е точно


    Kanun - Arama Sonuçları - Modeller пет Aktörler Aramalar MyModelTalk Ücretsiz Döküm!
    <-- Неточни. работни места поддиректориум се водат за исчезнати.

  2. #2
    Банирани
    Зачленет
    Август 2012 година
    Мислења
    481

    Default

    Ви благодариме за известување. Јас работам на ова прашање.

    Препорачуваме инсталирањето на PRO верзија. Можете да ја обнови лиценцата за само 30 долари. Целосната верзија содржи многу повеќе конфигурација опции кои ви овозможуваат да го прилагодите подобро производ за вас.

  3. #3
    Банирани
    Зачленет
    Август 2012 година
    Мислења
    481

    Default

    Брз лек за овој проблем:
    • Додаток уреди AdminCP->Приклучоци & Производи->Plugin Manager->Unset јазик во $_GET за SEO линкови
    • Ставете го овој код на почетокот:
      PHP Code:
      global $vbulletin;
      if(
      $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_linkstype'] == 'VBSEO_URI' && $_REQUEST['language'] && strpos($_SERVER['VBSEO_URI'], $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_forumdir']) !== 0) {
      $_SERVER['VBSEO_URI'] = $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_forumdir'].$_SERVER['VBSEO_URI'];

    • Зачувајте ги промените.

    Ова прашање ќе биде фиксиран во следното издание.

  4. #4
    Член
    Зачленет
    Август 2012 година
    Локација
    Атланта
    Мислења
    39

    Default

    Quote Напишано од Marcin Kalak View Post
    Ви благодариме за известување. Јас работам на ова прашање.

    Препорачуваме инсталирањето на PRO верзија. Можете да ја обнови лиценцата за само 30 долари. Целосната верзија содржи многу повеќе конфигурација опции кои ви овозможуваат да го прилагодите подобро производ за вас.
    Ви благодариме многу. Јас всушност план за да се добие pro верзија од следниот месец. Јас сум има да се купи повеќе од неколку верзии следниот месец. И ви благодарам многу за се поправи! Тоа беше многу страшно брат.

  5. #5
    Банирани
    Зачленет
    Август 2012 година
    Мислења
    481

    Default

    Мило ми е што може да ви помогне.
    Се сеќавам дека една лиценца ви овозможува да се инсталира било која еден производ на домен регистрирани за оваа лиценца.
    Последен пат изменето од Marcin Kalak; 16-06-15 на 11:07.

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

  • Можете може да не да отвораш нови теми
  • Можете може да не да испраќате мислења
  • Можете може да не да вршите прикачувања
  • Можете може да не ги уредувате своите мислења
  •