Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Страница 1 на 2 12 ПоследнаLast
Резултати 1 да 10 на 13

Тема: Бесплатни поглавја на книгата "Војна на елементи" и натпревар на насловната!

  1. #1
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default Бесплатни поглавја на книгата "Војна на елементи" и натпревар на насловната!

    Text automatically translated from: Polish to: Macedonian
    Translated text

    Книгата веќе е објавен. Мислењата и коментарите на книгата "Војна на елементи будење Земјата. Сенишните во Конектикат"
    Quote Напишано од moje-ukochane-czytadelka
    Ова е задолжително за секој фан на фантазијата.
    ...
    автор постојано ме држеше во неизвесност и љубопитноста
    ...
    Не можам да дочекам кога ќе се вратат во овој свет
    Quote Напишано од Ewelina Kiełbasińska
    Јас препорачувам книгата да ја прочитам само скокна. Тоа е брилијантен, волшебна и интригантна
    ...
    Јас не очекувам тоа од фантазијата
    Quote Напишано од szczere-recenzje.pl
    Ако сакате да целосно да се отцепи од реалноста и за добра неколку дена да се впие во светот на магијата, војната на елементите се нешто за вас.
    ...
    наликува Сапковски, некои од Толкин, и најверојатно играта на престоли
    ...
    Овој голем волумен (деби млад автор), секако, треба да биде на полица сите, не само тинејџерски љубовник стилизирани средновековни земји, таинствените суштества и магичен дуели.
    Quote Напишано од zapiski-okularnicy.pl
    Оваа книга, која го стимулира мојата имагинација и љубопитност. Повеќето веднаш sięgnęłabym следниот дел.
    ...
    Јас сум многу импресиониран со овој читање. Не очекував дека толку ми зависник.
    ...
    Јас препорачувам на сите љубители на овој жанр
    Quote Напишано од Globster na lubimyczytac.pl
    немилосрдноста се среќава тука во Мартин, голем мулти-димензионален свет, и мноштво на теми ала Ериксон, или детален опис на битката ме потсетува на заборавеното Кралства.
    ...
    Јас го читав често неодолива искушение przekartkowania страна на страница за да видите што се случува со мојот омилен херој.
    ...
    книга Јас искрено да го препорачувам на сите љубители на жанрот,
    Линкови до целосна критика / коментари за http://www.wydawnictwozywioly.pl/wpisy/recenzje-i-opinie/



    На оригиналната содржина на пост:
    Задоволни сме да го објави бесплатен примерок на првиот дел од серијалот "Војна на елементи", под наслов "Будење на земјиште: прогонувачки во Конектикат" (158 страници). Линк до бесплатен примерок може да се најдат на:
    https://www.facebook.com/wojny.zywiolow

    Во исто време објави конкурс за уметнички дела за корица на книга со награда во вредност од 1500zł. Комплетна услови на конкуренцијата може да се најде во прописите достапни на fanpage "Војна на елементи" (види го линкот погоре).
    Original text
    Последен пат изменето од vBET; 13-06-15 на 22:37.

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Text automatically translated from: Polish to: Macedonian
    Translated text
    Конкурс за корица на книгата најави!

    Тоа е со големо задоволство да објавиме дека на конкурсот за покритие уметнички дела за првиот дел од серијалот "Војна на елементи", под наслов "The Awakening Земјата: сенишните" беше решен. Дури и на почетокот на месецот

    Таа освои работа на, според мое мислење, феноменален ниво, со фантастичен систем ја зема во предвид потребата да се распоредат сите типични елементи на капакот. Уметничка вредност и влегуваат во самата работа на содржината на книгата се исто така одлична. Победничкиот влез во натпреварот (како и сите други записи доставува до конкуренција) може да се види тука:
    https://www.facebook.com/events/752897478115231

    Им честитам на победник и јас ги охрабри сите да се обрне внимание на нејзината работа.

    Јас ве потсетам дека ние се уште имаат бесплатен примерок во форма на 154 страници, на првиот дел од книгата (prologues и првите 2 поглавја). Линк кон бесплатни примероци може да се најде тука: https://www.facebook.com/wojny.zywiolow
    Original text

  3. #3
    Помлад Член
    Зачленет
    Декември 2014
    Мислења
    2

    Default

    Ви благодариме за бесплатен примерок, ќе ги разгледаме во работата на победникот.

  4. #4
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Text automatically translated from: Polish to: Macedonian
    Translated text
    Книга сега е достапна во книжарниците

    И за сите следење на судбината содржи информации дека книгата е сега е достапна во книжарниците
    Исто така уште е на располагање се бесплатни 2 поглавја за преземање од fanpage: www.facebook.com/wojny.zywiolow

    Се покрие во финалната верзија:
    Original text
    Последен пат изменето од vBET; 12-12-14 на 07:53.

  5. #5
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Text automatically translated from: Polish to: Macedonian
    Translated text
    Quote Напишано од Ewelina Kiełbasińska (na fanpage)
    Јас препорачувам книгата да ја прочитам само скокна. Тоа е брилијантен, волшебна и интригантна Јас најмногу падна во оваа парче од умот, бидејќи јас не се очекува дека од фантазија: ".... крадец ноќ
    Такво нешто навистина ужива

    Извор: Војна fanpage коментар на елементи
    Original text

  6. #6
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Text automatically translated from: Polish to: Macedonian
    Translated text
    Quote Напишано од szczere-recenzje.pl
    Ако сакате да целосно да се отцепи од реалноста и за добра неколку дена да се впие во светот на магијата, војната на елементите се нешто за вас.

    ... Овој голем волумен (деби млад автор), секако, треба да биде на полица сите, не само тинејџерски љубовник стилизирани средновековни земји, таинствените суштества и магичен дуели.
    Pełna recenzja dostępna Н.А. szczere-recenzje.pl/michal-podbielski-wojny-zywiolow-przebudzenie-ziemi-udreczeni/2822/
    Original text

  7. #7
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Text automatically translated from: Polish to: Macedonian
    Translated text
    Quote Напишано од moje-ukochane-czytadelka
    Ова е задолжително за секој фан на фантазијата.
    ...
    автор постојано ме држеше во неизвесност и љубопитноста
    ...
    Не можам да дочекам кога ќе се вратат во овој свет
    Pełna recenzja dostępna Н.А. moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com/2015/02/242wojny-zywioow-przebudzenie-ziemi.htmlp
    Original text

  8. #8
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Text automatically translated from: Polish to: Macedonian
    Translated text
    Quote Напишано од zapiski-okularnicy.pl
    Оваа книга, која го стимулира мојата имагинација и љубопитност. Повеќето веднаш sięgnęłabym следниот дел.
    ...
    Јас сум многу импресиониран со овој читање. Не очекував дека толку ми зависник.
    ...
    Јас препорачувам на сите љубители на овој жанр
    Pełna recenzja dostępna Н.А. www.zapiski-okularnicy.pl/2015/03/micha-podbielski-wojny-zywioow.html
    Original text

  9. #9
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Text automatically translated from: Polish to: Macedonian
    Translated text
    Quote Напишано од Globster na lubimyczytac.pl
    немилосрдноста се среќава тука во Мартин, голем мулти-димензионален свет, и мноштво на теми ала Ериксон, или детален опис на битката ме потсетува на заборавеното Кралства.
    ...
    Јас го читав често неодолива искушение przekartkowania страна на страница за да видите што се случува со мојот омилен херој.
    ...
    книга Јас искрено да го препорачувам на сите љубители на жанрот,
    Pełna opinia dostępna Н.А. lubimyczytac.pl/ksiazka/242437/wojny-zywiolow-przebudzenie-ziemi-udreczeni/opinia/25012707
    Original text
    Последен пат изменето од vBET; 20-03-15 на 21:09.

  10. #10
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Text automatically translated from: Polish to: Macedonian
    Translated text
    За оние кои се заинтересирани поезија е фантазија серија "Војна на елементи"

    Имајте пријатен за читање
    Original text

Страница 1 на 2 12 ПоследнаLast

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

  • Можете може да не да отвораш нови теми
  • Можете може да не да испраќате мислења
  • Можете може да не да вршите прикачувања
  • Можете може да не ги уредувате своите мислења
  •