Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 1 на 1

Тема: Прашање Фејсбук

  1. #1
    Член
    Зачленет
    Декември 2009
    Мислења
    51

    Default Прашање Фејсбук

    Здраво на сите;
    Еден пријател ме праша да се создаде некои Фејсбук сметките, бидејќи тој не е во можност да го направи тоа (не е шеф на компјутер ...).
    Добро, нема проблем, мислам: некои нови e-mail сметки, различни имиња и презимиња и се е во ред.
    По првиот сметка на Фејсбук ме праша за потврда со смс, можеби е мојата IP адреса?
    Јас промена е-маил, промена IP адреса, избришете колачињата, но тоа е исто, таа секогаш ме прашуваат за телефонскиот број и потврда од страна на SMS.
    Ако си ги променам прелистувач можам да се создаде нов, но во вториот проблем се појави повторно.
    Јас ресетирање на компјутерот, но ништо: Мислам дека ако се менува на компјутер можеби ќе го имаат истиот проблем.
    Во овој момент тоа е личен проблем за мене: како Фејсбук може да се разбере дека секогаш ми е што се создаде нова сметка, а не друго лице кое е создавање својата прва сметка?
    Дали знаете кој параметар Фејсбук ги користите за да прашате или не овој телефон?
    Друга сомневање: ако сте во интернет точка како да се поврзете? секој мора да внесете својот мобилен број?
    Ви благодариме за вашата помош.
    Последен пат изменето од vBET; 19-10-11 на 10:05. Причина: Маркетинг отстранета

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

  • Можете може да не да отвораш нови теми
  • Можете може да не да испраќате мислења
  • Можете може да не да вршите прикачувања
  • Можете може да не ги уредувате своите мислења
  •