Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 5 на 5

Тема: Скршени CSS Линкови

Хибрид Видите

Претходниот Пост Previous Post   Next Post Следниот Пост
  1. #1
    Помлад Член
    Зачленет
    Јануари 2011
    Мислења
    3

    Default Скршени CSS Линкови

    Здраво

    Јас сум користење на бесплатни верзија на vbet со vBulletin 3,8 и користење nginx веб сервер.

    Ова е мојот преработи правила:
    Code:
    location = /forum {
            rewrite ^.+ /forum/ permanent;     }
    
    location /forum {
    rewrite ^/forum/((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ /forum/vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 last;
    
    rewrite ^/forum/(ga|af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ /forum/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forum/ last;
    rewrite ^/forum/(ga|af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ /forum/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forum/$2 last;
    
    if (!-e $request_filename) {
    rewrite ^/forum/(.*)$ /forum/vbenterprisetranslator_seo.php last;
    }
    }
    
    if ($request_filename ~ "\.php$" ) {
    rewrite ^/forum/(.*)$ /forum/vbenterprisetranslator_seo.php last;
    }
    Кога ќе се преведени страница линк, гледам CSS датотека директориум беше заменет како што се:
    Code:
    /forum/tr/clientscript/vbulletin_important.css?v=387
    треба да се
    Code:
    /forum/clientscript/vbulletin_important.css?v=387
    Може ли некој да ми помогне?

  2. #2
    Пензионираниот;)
    Зачленет
    Август 2011
    Мислења
    441

    Default

    Здраво!
    Ве молиме ми даде линк до вашиот форум, и може да ми покаже својата целина. Htaccess датотека

  3. #3
    Помлад Член
    Зачленет
    Јануари 2011
    Мислења
    3

    Default

    Quote Напишано од r.dziadusz View Post
    Здраво!
    Ве молиме ми даде линк до вашиот форум, и може да ми покаже својата целина. Htaccess датотека
    Јас воопшто не користите Apache и јас воопшто не ги користат. Htaccess.This е nginx преработи прашање.

  4. #4
    Пензионираниот;)
    Зачленет
    Август 2011
    Мислења
    441

    Default

    За жал, може да Ве молиме часот вашиот форум адреса, и админ пристап, затоа што треба да се провери тоа на место.
    И уште нешто, дали сте користење на најновата верзија на vBet
    Последен пат изменето од r.dziadusz; 23-09-11 на 17:06.

  5. #5
    Пензионираниот;)
    Зачленет
    Август 2011
    Мислења
    441

    Default

    Нема одговор, мислам дека тоа се реши, ако имате повеќе прашања за овој проблем, ве молиме обратете, за сите други прашања ве молиме отворете нови теми

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

  • Можете може да не да отвораш нови теми
  • Можете може да не да испраќате мислења
  • Можете може да не да вршите прикачувања
  • Можете може да не ги уредувате своите мислења
  •