Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 3 на 3

Тема: Игнорирај зборови во низата наслови

  1. #1
    Сениор
    Зачленет
    Февруари 2011
    Мислења
    138

    Default Игнорирај зборови во низата наслови

    Здраво,

    Јас очајно им е потребна оваа како природата на мојот форум е таква што ми членови (без разлика на нивниот форум јазикот поставување) употреба германски одредени услови. На пример никој не пишува "тенк". Тие сите пишуваат "Panzer", па ми треба тој збор (плус стотици други) ќе бидат ослободени од превод. Ако некој пишува "видов Panzer вчера ми треба збор Panzer да бидат игнорирани за превод.

    Знам од друг пост што ќе се размислува за ова, но дека никој не се јави потреба. Па, јас за еден не

    Измени: Јас сум користење Vbet 4.4.0
    Последен пат изменето од norku; 18-06-11 на 11:48.

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Добро прифатени. Веќе имаме игнорирање функционалност, но како и до сега за содржината само. Сепак имаме начин да се игнорира во наслови, па ќе го имплементира

  3. #3
    Банирани
    Зачленет
    Август 2012 година
    Мислења
    481

    Default

    Жалам за починатиот одговор. Оваа функционалност е додаден во ослободување 4.5.2.

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

  • Можете може да не да отвораш нови теми
  • Можете може да не да испраќате мислења
  • Можете може да не да вршите прикачувања
  • Можете може да не ги уредувате своите мислења
  •