Enpòtan: Paj sa a se lè l sèvi avèk bonbon (cookies). Sèvi ak sit entènèt sa a san yo pa vire sou bonbon nan navigatè, vle di ke ou dakò pou sèvi ak li.
Buy Now! Features Downloads

Gen ak nou!

Si ou ta renmen kòmanse lajan ak are vBET pou salè pou gwo travay Afilye pwogram.
Rezilta 1 5 nan 5

Thread: Toujou Googlebot pwoblèm

  1. #1
    Manm
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    67

    Default Toujou Googlebot pwoblèm ki genyen ak dosye doub

    Toujou ap resevwa yon anpil nan:

    66.249.65.7 - - [23/Jan/2010: 04:00:45 +0100] "? JWENN / Ja / sv / showthread.php t = 6853 & page = 2 HTTP/1.1" 200 195783 "-" "Mozilla/5.0 ( konpatib; Googlebot/2.1; + http://www.google.com/bot.html) "
    Mwen ka wè Google deja Catalogue tankou lyen ki mal (ki soti nan tan an lè vbseo kanonyal te enfim paske li pa t 'travay) epi petèt pafwa yo rvizite kèk nan yo. Sepandan sa a dosent url patikilye yo sanble nan endèks la deja se konsa Google se jwenn li soti nan somwhere.

    Eseye epi ale nan lyen an ( お気に入り の 開幕 戦 - ページ 2 ) Ak mouzove drapo yo, ou pral wè mal nan adrès sous la paj.

    Gen kèk lyen yo tankou sou paj yon ki nòmal kèk pa yo (rechèch pou / Ja / sv nan sous). Ale nan yon lyen drapo doub ap ale nan lang nan an premye nan folder nan doub ak lyen ki kanonyal se corrosponding folder nan premye lang nan url a = lang ki kòrèk la. Se konsa, ensèk la se pa te tèlman mal - èspere ke Google ap konfòme yo ak url la kanonyal. Men, toujou li se yon ti kras sal

    1. Nou bezwen jwenn koz la ki jan tankou lyen leve sou yo ak anpeche yo soti nan pase.
    2. Nou bezwen kòrèk lyen drapo yon fwa Googlebot rive jwenn tankou yon paj paske li te deja genyen tankou nan adrès endèks la (sa vle di rezoud 1. Pa ap anpeche 2.).

    vbetflag-pwoblèm sanble ap ok
    Last edited by krisp; 23-01-10 nan 05:19.

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Anplwaye) vBET's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    3,037

    Default

    Sa a se pa pwoblèm vBET ankò. Kòm ou wrote Google pran li nan men resous pwòp li yo - vBET se pa sa génération lyen sa yo ankò (si ou jwenn li fè - tanpri sonje li e nou pwal korije l, men kòm nou konnen kounye a se pwoblèm sa a te rezoud).

    Ak drapo yo, yo kòrèk - nan lyen sa a Ja se lang ak an se repo a trete yo tankou URL nòmal, sv se jis anyè, se sa ki pou ki sa li gen ladann la.

    Ou gen pou yo ale nan dosye-a. Takses ou epi ajoute règ ki pral redireksyon tout demann sa yo pou mande pou yon sèl avèk kòd lang. Apre yon ti tan Google ap mete li ak pwoblèm yo pral ale.

    Isit la se règ sa yo (pa teste depi sou adrès fowòm nou yo sa yo pa yo ap travay):
    Code:
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ http://%{HTTP_HOST}/$1/$3 [L,R=301]
    Tanpri, ajoute l 'devan règ vBET ak tès li imedyatman. Apre kèk pandan y ap (nan Google li ka pran jiska kèk mwa) règleman sa-a pa pral nesesè ankò pou ou yo pral kapab kòmantè li epi li wè pwoblèm tounen ou pa.

    Fè nou konnen l 'ap travay
    Last edited by vBET; 24-01-10 nan 19:22.

  3. #3
    Manm
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    67

    Default

    Thanks Reyekri redireksyon yo règ nan:

    / Ja / showthread.php
    (Ki manke sa ki vin apre php)

    Sèvi ak takses:


    RewriteEngine Sou

    RewriteRule http://% {HTTP_HOST} / $ 1 / $ 3? [L, R = 301]

    RewriteRule index.php? lang = $ 1 [L, QSA]

    RewriteRule $ 2? Lang = $ 1 [L, QSA]

    RewriteRule ^ ((urllist | Sitemap) .* \\ (xml |..? Txt) (\\ gz))? $ Vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php Sitemap = $ 1 [L]

  4. #4
    Manm
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    67

    Default

    Travo san yo pa "a?" nan fen an. Thanks!

  5. #5
    Michał Podbielski (vBET Anplwaye) vBET's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    3,037

    Default

    Wi - ki te jis yon Typo - regrèt pou sa ak kè kontan ou te jwenn li

    Mwen pral korije l nan post anvan pou lòt moun pral wè bon solisyon touswit

Tags pou sa a Thread

Posting Permissions

  • Ou Pouvwa pa Post fil nouvo
  • Ou Pouvwa pa Post replies
  • Ou Pouvwa pa Post atachman
  • Ou Pouvwa pa modifye posts ou
  •