Σημαντικό: Αυτή η σελίδα χρησιμοποιεί cookies (cookies). Χρησιμοποιώντας αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να απενεργοποιήσετε τα cookies στον browser, που σημαίνει ότι συμφωνείτε για τη χρήση του.
Αγοράστε τώρα! Χαρακτηριστικά Λήψεις

Κερδίστε μαζί μας!

Αν θα θέλατε να ξεκινήσετε κερδίζουν χρήματα με το vBET σύνδεσμος για Γίνετε μέλος.
Αποτελέσματα 1 να 8 του 8

Θέμα: Πώς να παρακάμψετε <code> </ code>;

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    Ιούνιο του 2010
    Μηνύματα
    5

    Smile Πώς να παρακάμψετε <code> </ code>;

    Γεια σας, είμαι νέος με VBET, και έχω ένα φόρουμ προγραμματισμού .. και όλα τα θέματα που έχουν <code> </ code> σε αυτό και θέλω να παρακάμψετε της μετάφρασης που ..

    Οποιεσδήποτε ιδέες;

    forum μου: www dot programmershere dot com

  2. #2
    vBulletin Επιχειρήσεις Μεταφραστής (vBET) Προσωπικό
    Εγγραφή
    Μάιο του 2010
    Μηνύματα
    1,000

    Default

    Δεν μπορώ να αναπαράγει το πρόβλημα, ίσως να έχω μια παλαιότερη έκδοση του φόρουμ. Παρακαλώ γράψτε μου τι έχετε την ακριβή έκδοση του vBulletin, και θα προσπαθήσω να το αναπαράγει με την έκδοση vB σαν φόρουμ σας.


    αυτό το πρόβλημα πιθανόν να προκλήθηκε από την αφαίρεση των παρατηρήσεων από ένα plugin (vBET χρησιμοποιεί τα σχόλια ΝΤΑ - δεν tranlated περιοχή - για να περιγράψει το πεδίο χωρίς μετάφραση).

    Προσπαθήστε να απενεργοποιήσετε αυτό το plugin (αφαίρεση των σχολίων).
    Παρακαλούμε προσπαθήστε να βρείτε μια σύγκρουση με άλλα mods. Για να γίνει αυτό, απενεργοποιήστε το άλλο mods και να αφήσει μόνο vBET. Εάν το σφάλμα δεν παρουσιάζεται, διακόπτης η σειρά περαιτέρω mods για να δείτε πού είναι η σύγκρουση.

    Προστέθηκε:
    Παρακαλώ σημειώστε ότι vBET υποστηρίζει παρακάμπτοντας CODE, PHP και HTML BBCodes μετάφραση. Εάν αυτό δεν λειτουργεί στο φόρουμ σας, τότε πιθανότατα έχετε ενεργοποιημένη ceaning της html σχόλια (όπως περιγράφεται πιο πριν), ό, τι απαγορεύεται, επειδή από html σχόλια vBET σήματα τμήματα της παραγωγής που nos ας υποθέσουμε ότι η μετάφραση (που λέμε ότι δεν Μεταφρασμένα Περιοχή - NAT).
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vBET? 18-06-10 στο 10:15.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    Ιούνιο του 2010
    Μηνύματα
    5

    Default

    Χάρη kamilkurczac, αλλά δεν του το πρόβλημα ..

    Θέλω να SKIP μεταφράζοντας το περιεχόμενο HTML στο εσωτερικό ετικέτες <code>

    Παράδειγμα:


    Τώρα: <? Php λειτουργία διαμορφώνουν {echo $ διαμορφώνουν?}> <code> </ Code>
    Τώρα: VBET το μεταφράσουμε σε όλες τις γλώσσες .. Θέλω να συνεχίσω ότι στην αγγλική γλώσσα, χωρίς μετάφραση

    καταλαβαίνουν;

    Θέλω να κάνω VBET SKIP όλο το κείμενο που βρίσκεται μέσα <code> </ code> tags!

  4. #4
    Michał Podbielski (vBET Προσωπικό) vBET's Avatar
    Εγγραφή
    Οκτώβρης 2009
    Μηνύματα
    3,037

    Default

    Γεια σας. Συγγνώμη για την σύγχυση. vBulletin υποστηρίζει κωδικός BBCode και γράφετε για html κωδικός ετικέτα - που είναι η πηγή των παρεξηγήσεων.

    Αν χρησιμοποιείτε κωδικός html tag σε πρότυπα, τότε παρακαλούμε να επεξεργαστείτε αυτά τα πρότυπα και να θέσει ολόκληρο το κωδικός στο εσωτερικό περιεχόμενο της δεν μεταφράζονται περιοχή - το βάζουμε τόσο μεταξύ <-! vBET_SNTA -> και <-! vBET_ENTA ->

    Αν χρησιμοποιείτε κωδικός html tag σε θέσεις, τότε παρακαλώ να επεξεργαστείτε τις θέσεις αυτές και η αλλαγή του κωδικός html tag σε κωδικός BBCode.

    Παρακαλώ πείτε ότι λύνει το θέμα σας.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vBET? 19-06-10 στο 00:29.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    Ιούνιο του 2010
    Μηνύματα
    5

    Default

    μπορείτε να ρίξετε μια ματιά στο φόρουμ μου

    Προγραμματιστές Εδώ

    έχει 220.000 θέσεις με <code>, πώς θα ήθελα να επεξεργαστείτε όλα αυτά;

    υπάρχει άλλη λύση;

    δείτε παράδειγμα εδώ

    questions-answers/219881-creating-image-php-display-works-saving-file-does-not.html programmershere.com

  6. #6
    Michał Podbielski (vBET Προσωπικό) vBET's Avatar
    Εγγραφή
    Οκτώβρης 2009
    Μηνύματα
    3,037

    Default

    Σε αυτό το vBET στιγμή δεν υποστηρίζουν αυτό, αλλά μπορούμε. Είμαι διακινούνται μήνυμα σας για να χαρακτηρίσει τις αιτήσεις.

    Έτσι τώρα vBET δεν θα μεταφράσει ourputs του PHP ΚΏΔΙΚΑ και HTML bbcodes. Δεν είχε κανένα αίτημα για μετάφραση κωδικός html tag πριν. Λόγω της απόδοσης θα καταστήσει ρύθμισης. Θα μπορείτε να ενεργοποιήσετε την επιλογή που θα προστατεύει το περιεχόμενο της κωδικός html tag κατά τη μετάφραση. Θα πρέπει να περιλαμβάνονται στην επόμενη έκδοση Λόγω της πολυπλοκότητας (που κάνουμε ακριβώς ίδιο πράγμα για τις ετικέτες HTML γραφή και στυλ

  7. #7
    Michał Podbielski (vBET Προσωπικό) vBET's Avatar
    Εγγραφή
    Οκτώβρης 2009
    Μηνύματα
    3,037

    Default

    Έγινε - θα συμπεριληφθούν στην επόμενη έκδοση

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    Ιούνιο του 2010
    Μηνύματα
    5

    Default

    Ευχαριστώ πολύ!

Ετικέτες για Θέματος

Δικαιώματα Δημοσίευσης

  • Εσείς μπορεί να μην υστέρων νέα νήματα
  • Εσείς μπορεί να μην απαντήσεις μετά
  • Εσείς μπορεί να μην συνημμένα μήνυμα
  • Εσείς μπορεί να μην επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι Επί
  • Smilies Οι Επί
  • [IMG] κωδικός Επί
  • [VIDEO] κωδικός Επί
  • Ο κώδικας HTML είναι Off