Σημαντικό: Αυτή η σελίδα χρησιμοποιεί cookies (cookies). Χρησιμοποιώντας αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να απενεργοποιήσετε τα cookies στον browser, που σημαίνει ότι συμφωνείτε για τη χρήση του.
Αγοράστε τώρα! Χαρακτηριστικά Λήψεις

Κερδίστε μαζί μας!

Αν θα θέλατε να ξεκινήσετε κερδίζουν χρήματα με το vBET σύνδεσμος για Γίνετε μέλος.
Αποτελέσματα 1 να 10 του 10

Θέμα: Κάθε ένας πήρε VBET εργασίας με nginx ως πληρεξούσιος

  1. #1

    Cool Κάθε ένας πήρε VBET εργασίας με nginx ως πληρεξούσιος



    λεπτομέρειες ιστοσελίδα μου: -

    vBulletin 4.0.3 τελευταίες
    vBSEO 3.5.0 απελευθέρωση προ
    apache 2.2.x
    τελευταία μεσολάβησης Nginx για την εξυπηρέτηση στατικό περιεχόμενο


    ευχαριστώ εκ των προτέρων

  2. #2

    Default

    δεν πειράζει εγώ πήρα στη δουλειά, κάποιες αλλαγές που έγιναν στο διακομιστή από διαχειριστές server μου

  3. #3
    Michał Podbielski (vBET Προσωπικό) vBET's Avatar
    Εγγραφή
    Οκτώβρης 2009
    Μηνύματα
    3,037

    Default

    Χαιρόμαστε που χειρίζεται αυτό το - έτσι κι αλλιώς για τους άλλους: Ναι vBET συνεργάζεται με nginx (επιβεβαιώθηκε στις forum πελάτη). Στην επόμενη έκδοση θα κανόνες πρέπει να εφαρμόζονται σε πακέτο. Προς το παρόν χρήση αυτών (πρέπει να υιοθετήσουν στον κατάλογο φόρουμ σας):
    Code:
    location /forums/ {
    
    rewrite ^/forums/((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ /forums/vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 last;
    
    rewrite ^/forums/(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ /forums/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/ last;
    rewrite ^/forums/(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ /forums/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/$2 last;
    
    
    if (!-e $request_filename) {
    rewrite ^/forums/(.*)$ /forums/vbenterprisetranslator_seo.php last;
    }
    
    }
    
    if ($request_filename ~ "\.php$" ) {
    rewrite ^/forums/(.*)$ /forums/vbenterprisetranslator_seo.php last;
    }

  4. #4

    Default

    Είναι αυτός ο κανόνας για nginx ως proxy;

  5. #5
    Michał Podbielski (vBET Προσωπικό) vBET's Avatar
    Εγγραφή
    Οκτώβρης 2009
    Μηνύματα
    3,037

    Default

    Αυτοί είναι οι κανόνες για nginx. Δεν ξέρω είναι μια διαφορά, αν το χρησιμοποιείτε μόνο ως proxy εκεί. Όπως έγραψα πήραμε φόρμα επιβεβαίωσης έναν από τους πελάτες μας που βρίσκεται σε λειτουργία OK στο nginx. Έχετε προβλήματα με αυτούς τους κανόνες;

  6. #6

    Default

    Νομίζω ότι οι κανόνες αυτοί είναι για nginx ως κύρια web server, έχουμε nginx ως πληρεξούσιο για να apache για την εξυπηρέτηση στατικό περιεχόμενο, στο παρελθόν, όταν χτύπησα μεταφράσει Θα χρησιμοποιηθεί για να πάρει πύλη σφάλματος χρονικού ορίου, τεχνικοί μου έχουν σταθερό

  7. #7
    Michał Podbielski (vBET Προσωπικό) vBET's Avatar
    Εγγραφή
    Οκτώβρης 2009
    Μηνύματα
    3,037

    Default

    Εντάξει έτσι - συγνώμη για την σύγχυση και μεγάλη που το χειρίζεται. Θα μπορούσατε να μοιραστείτε τη λύση σας με άλλους;

  8. #8

    Default

    ήταν nginx περιμένει θέμα χρόνου, συγγνώμη θ αποκαλύψει λοξοτομεί πολύ από τότε που γίνεται από εταιρεία διαχείρισης που μόλις απάντησε "δεν έχει καθοριστεί" lol

  9. #9

    Default

    Text automatically translated from: Russian to: Greek
    Translated text
    Καλημέρα!

    Έχω Nginx ως proxy Apache, οι κανόνες δεν λειτουργούν, παίρνω σφάλμα 500.
    Original text

  10. #10
    Michał Podbielski (vBET Προσωπικό) vBET's Avatar
    Εγγραφή
    Οκτώβρης 2009
    Μηνύματα
    3,037

    Default

    Παρακαλώ ανοίξτε νέο νήμα για το θέμα σας και να δώσουν περισσότερες λεπτομέρειες - κανόνες που χρησιμοποίησες;
    Χρησιμοποιείτε το θάλαμο - Nginx και Apache; Αν έχεις Apache έκανε την προσπάθειά σας να χρησιμοποιήσετε .htaccess;

    Παρακαλώ το περιγράψτε σε ξεχωριστό νήμα - αυτό είναι για άλλο θέμα του πελάτη και είναι ήδη λυθεί.
    (αυτή τη στιγμή βλέπω τις μεταφράσεις λειτουργούν καλά στο φόρουμ σας - παρακαλώ παρέχει επίσης τη διεύθυνση URL για να σπάσει σελίδα)

Ετικέτες για Θέματος

Δικαιώματα Δημοσίευσης

  • Εσείς μπορεί να μην υστέρων νέα νήματα
  • Εσείς μπορεί να μην απαντήσεις μετά
  • Εσείς μπορεί να μην συνημμένα μήνυμα
  • Εσείς μπορεί να μην επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι Επί
  • Smilies Οι Επί
  • [IMG] κωδικός Επί
  • [VIDEO] κωδικός Επί
  • Ο κώδικας HTML είναι Off