Σημαντικό: Αυτή η σελίδα χρησιμοποιεί cookies (cookies). Χρησιμοποιώντας αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να απενεργοποιήσετε τα cookies στον browser, που σημαίνει ότι συμφωνείτε για τη χρήση του.
Αγοράστε τώρα! Χαρακτηριστικά Λήψεις

Κερδίστε μαζί μας!

Αν θα θέλατε να ξεκινήσετε κερδίζουν χρήματα με το vBET σύνδεσμος για Γίνετε μέλος.
Αποτελέσματα 1 να 3 του 3

Θέμα: πρόβλημα

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    Δεκέμβριο του 2009
    Μηνύματα
    51

    Default πρόβλημα

    Text automatically translated from: Italian to: Greek
    Translated text
    σας γύρω από μια ερώτηση που έχω στο φόρουμ:

    Και εγώ »συνέβη χθες, γράφοντας στο αγγλικό τμήμα αντιμετώπιση μια ερώτηση σχετικά με τη γλώσσα. Έχω γράψει στα ιταλικά και εγώ, και «πήρε μια απάντηση δεν ξέρω ποια χώρα στην αγγλική γλώσσα. Γι 'αυτό και απάντησε στα αγγλικά, τότε θα αποσταλεί η απάντηση στο φόρουμ αλλά η σελίδα είναι αυτομάτως μεταφραστεί στα ιταλικά.

    Τότε ρωτώ τον εαυτό μου το εξής:

    1. τι έχω γράψει στα αγγλικά εμφανίζεται στα αγγλικά ακόμα και αν το πρόσωπο που βλέπω στη σελίδα μεταφραστεί στα ιταλικά;
    2. «Αιτία που ο χρήστης έχει γράψει στα αγγλικά και δεν βλέπω την απάντησή του στα αγγλικά; έτσι ώστε η απάντησή του δεν ήταν μεταφραστεί στα ιταλικά;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Original text

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Προσωπικό) vBET's Avatar
    Εγγραφή
    Οκτώβρης 2009
    Μηνύματα
    3,037

    Default

    Όταν λακβάνετε νέο κήνυκα, τότε vBET καθορίζει τι είναι η γλώσσα που χρησιμοποιούν επιλέξει στρατηγική (διαμορφώσιμη από το "?Google Ανίχνευση γλώσσας"). Εάν θεωρηθεί ως γραμμένο σε άλλη γλώσσα που προεπιλογή φόρουμ, τότε το μήνυμα είναι αυτόματα χαρακτηρίζεται από lang bbcode. Με άλλα λόγια - vBET σηματοδοτεί το μήνυμα προσθέτοντας πληροφορίες σχετικά με τη γλώσσα του.

    Τώρα, όταν η σελίδα που εμφανίζεται κάθε μήνυμα εμφανίζεται στη γλώσσα της ολόκληρη τη σελίδα. Έτσι, αν είμαι βλέποντας αγγλική μετάφραση του ιταλικού φόρουμ, στη συνέχεια, βλέπω τα πάντα στα αγγλικά - ακόμη και είναι μερικά από τα μηνύματα είναι γραμμένα στα ιταλικά, κάποια στα αγγλικά, κάποια στα αραβικά, και ούτω καθεξής. Κοιτάζοντας στη σελίδα που βλέπετε τα πάντα στο επιλεγμένο μετάφραση δεν έχει σημασία σε ποια γλώσσα είναι πρωτότυπα μηνύματα για αυτή τη σελίδα.

    Ο μόνος τρόπος, όταν δεν λειτουργεί όπως αυτό της, όταν κάποια γλώσσα μήνυμα δεν υπάρχει κατάλληλη σήμανση (αιτία αυτής διαφέρει ανάλογα με στρατηγική επιλογή της γλώσσας προσδιορισμό). Στην περίπτωση αυτή, όπως μήνυμα πρέπει να επεξεργαστεί και να lang BBCode πρέπει να προστεθούν / διορθωθούν αυτόματα.

    Είναι αυτή είναι η απάντηση για την ερώτησή σας;

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    Δεκέμβριο του 2009
    Μηνύματα
    51

    Default

    Text automatically translated from: Italian to: Greek
    Translated text
    Νομίζω ότι έτσι
    ευχαριστίες
    Original text

Ετικέτες για Θέματος

Δικαιώματα Δημοσίευσης

  • Εσείς μπορεί να μην υστέρων νέα νήματα
  • Εσείς μπορεί να μην απαντήσεις μετά
  • Εσείς μπορεί να μην συνημμένα μήνυμα
  • Εσείς μπορεί να μην επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι Επί
  • Smilies Οι Επί
  • [IMG] κωδικός Επί
  • [VIDEO] κωδικός Επί
  • Ο κώδικας HTML είναι Off