Σημαντικό: Αυτή η σελίδα χρησιμοποιεί cookies (cookies). Χρησιμοποιώντας αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να απενεργοποιήσετε τα cookies στον browser, που σημαίνει ότι συμφωνείτε για τη χρήση του.
Αγοράστε τώρα! Χαρακτηριστικά Λήψεις

Κερδίστε μαζί μας!

Αν θα θέλατε να ξεκινήσετε κερδίζουν χρήματα με το vBET σύνδεσμος για Γίνετε μέλος.
Αποτελέσματα 1 να 2 του 2

Θέμα: vBET isue με το Google API

  1. #1
    Απαγορευμένες
    Εγγραφή
    Φεβρουάριο του 2010
    Μηνύματα
    1

    Default vBET isue με το Google API

    Γεια σας, είμαι ένας διαχειριστής ενός site που τρέχει δωρεάν έκδοση του vBET2.3.8 πρόσφατα την περιοχή έχει αποκλειστεί από την Google. Έχω επαφή μαζί τους για το θέμα αυτό και μου είπαν ότι χρειάζομαι για να προσθέσετε το userip παράμετρο για τον εφοδιασμό της IP διεύθυνση του τελικού χρήστη για λογαριασμό του οποίου ο διακομιστής που υποβάλλει το αίτημα API αν θέλω να με αποδεσμεύσει.

    Θα ήθελα τη βοήθειά σας σε αυτό το θέμα, όπως έχω πραγματικά ανάγκη να το διορθώσετε αυτό, αν κάνετε λοξοτομείτε το πραγματικό αλλαγές τουλάχιστον οδηγός μου προς τη σωστή κατεύθυνση έτσι θα μπορούσα να κάνω τις αλλαγές που ο ίδιος όπως έχω κάπως περιορισμένη php programing ικανότητα.

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Προσωπικό) vBET's Avatar
    Εγγραφή
    Οκτώβρης 2009
    Μηνύματα
    3,037

    Default

    Έχω ήδη λύση για αυτό για κάποιο χρονικό διάστημα. Δεν γίνεται απελευθέρωση σε δωρεάν έκδοση, διότι, όπως ξέρω userip ενδείκνυται μόνο δεν είναι υποχρεωτική. Δεν έχω χρόνο για να γίνει απελευθέρωση τώρα, έτσι παρακαλούμε να ακολουθήσετε αυτό οδηγίες:

    1. ανοίξτε το αρχείο / includes / vbenterprisetranslator_functions.php
    2. βρείτε λειτουργία vbet_getTranslationURL (από $, $ έως)
    3. αντικαταστήσει όλη λειτουργία (όχι μόνο αυτή τη γραμμή) με:
    Code:
      function vbet_getTranslationURL($from,$to) {
        global $vbulletin;
      
        if ($vbulletin->options['vbenterprisetranslator_googleapikey']) {
          return 'http://ajax.googleapis.com/ajax/services/language/translate?v=1.0&format=html&langpair='.$from.'|'.$to.'&key='.$vbulletin->options['vbenterprisetranslator_googleapikey'].'&userip='.$_SERVER['REMOTE_ADDR'];    
        } else {
          return 'http://ajax.googleapis.com/ajax/services/language/translate?v=1.0&format=html&langpair='.$from.'|'.$to.'&userip='.$_SERVER['REMOTE_ADDR'];
        }  
      }
    Μετά από αυτή την επαφή του Google. Βλέπω ότι θα πρέπει να απελευθερώσει 2.3.x σύντομα (όλες οι άλλες εκδόσεις που ήδη έχουν συμπεριληφθεί, όπως θυμάμαι). Δεν υπάρχει χρόνος σήμερα - αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα κυκλοφορήσει αύριο, αν δεν θέλετε να γίνουν αλλαγές στον εαυτό σας

Ετικέτες για Θέματος

Δικαιώματα Δημοσίευσης

  • Εσείς μπορεί να μην υστέρων νέα νήματα
  • Εσείς μπορεί να μην απαντήσεις μετά
  • Εσείς μπορεί να μην συνημμένα μήνυμα
  • Εσείς μπορεί να μην επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι Επί
  • Smilies Οι Επί
  • [IMG] κωδικός Επί
  • [VIDEO] κωδικός Επί
  • Ο κώδικας HTML είναι Off