Σημαντικό: Αυτή η σελίδα χρησιμοποιεί cookies (cookies). Χρησιμοποιώντας αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να απενεργοποιήσετε τα cookies στον browser, που σημαίνει ότι συμφωνείτε για τη χρήση του.
Αγοράστε τώρα! Χαρακτηριστικά Λήψεις

Κερδίστε μαζί μας!

Αν θα θέλατε να ξεκινήσετε κερδίζουν χρήματα με το vBET σύνδεσμος για Γίνετε μέλος.
Σελίδα 1 του 2 12 ΤελευταίαLast
Αποτελέσματα 1 να 10 του 11

Θέμα: Δεν είναι δυνατή η απενεργοποίηση της vBET; (Κατεπείγοντος)

Υβρίδιο άποψη

Προηγούμενο Post Previous Post   Next Post Επόμενο Post
  1. #1
    Senior Member
    Εγγραφή
    Σεπτέμβριος του 2010
    Μηνύματα
    256

    Default Δεν είναι δυνατή η απενεργοποίηση της vBET; (Κατεπείγοντος)

    Γεια σου όλα προσπαθώ να παρακολουθήσετε ένα πρόβλημα που φάνηκε μία εβδομάδα περίπου, για το σκοπό αυτό χρειάζεται να απενεργοποιήσετε όλα plugin του, ωστόσο όταν μπορώ να απενεργοποιήσω, vbet το φόρουμ δεν φορτώνει, μόλις μια εντελώς κενή σελίδα;

    Να μία βοήθεια, αλλά πρέπει να το κάνετε αυτό επειγόντως διότι μου φόρουμ στυλ έχει διακοπεί για επισκέπτες.

    Regards,
    Simon

  2. #2
    Senior Member
    Εγγραφή
    Σεπτέμβριος του 2010
    Μηνύματα
    256

    Default

    Μάικλ, εάν διαβάσετε αυτό εξακολουθεί να έχει admin πρόσβαση, προβάλετε το φόρουμ συνδεδεμένος out/guest κατάσταση και θα δείτε styling λείπει, συνδεθείτε και styling είναι εκεί, γι ' αυτό και θα πρέπει να απενεργοποιήσετε την vbet για να τα εξαλείψετε ως αιτία possibile.

  3. #3
    Michał Podbielski (vBET Προσωπικό) vBET's Avatar
    Εγγραφή
    Οκτώβρης 2009
    Μηνύματα
    3,037

    Default

    Quote Αρχικό μήνυμα από Simon Lloyd View Post
    Μάικλ, εάν διαβάσετε αυτό εξακολουθεί να έχει admin πρόσβαση, προβάλετε το φόρουμ συνδεδεμένος out/guest κατάσταση και θα δείτε styling λείπει, συνδεθείτε και styling είναι εκεί, γι ' αυτό και θα πρέπει να απενεργοποιήσετε την vbet για να τα εξαλείψετε ως αιτία possibile.
    Έχετε Guest Cache ενεργοποιημένη; Αν ναι προσπαθήστε να απενεργοποιήσετε (μόνο προσωρινά για δοκιμή) και ελέγξτε ξανά. Κατά πάσα πιθανότητα είναι ενεργοποιημένη και κάνατε κάποιες αλλαγές στο στυλ και το στυλ σας είναι αποθηκευμένα σε αρχεία. Έτσι, μετά από αλλαγές στυλ αρχεία είναι διαφορετικές (διαφορετικά ονόματα) αλλά προσωρινής αποθήκευσης πλήρη HTML εκροές στη μνήμη cache του επισκέπτη έχουν ακόμη διευθύνσεις URL με παλιά αρχεία του στυλ. Τέλεια που θα εξηγεί τι θα συμβαίνει. Επομένως, εάν είναι πραγματικά η αιτία τότε παρακαλώ:
    1. Μόλις, περιμένετε μέχρι να λήξει Guest Cache και το θέμα θα εκλείψουν η ίδια
    2. Ή εάν δεν θέλετε να περιμένετε απλώς Καθαρίστε Guest Cache

    Εάν δεν είναι η αιτία στη συνέχεια πείτε μας και θα το ελέγξουμε ξανά.

  4. #4
    Συνταξιούχος?)
    Εγγραφή
    Αύγουστο του 2011
    Μηνύματα
    441

    Default

    Γεια σου michal σήμερα κάνει workshop, θα σας απαντήσει το ταχύτερο δυνατόν, αλλά είναι εδώ αυτό που έχω για εσάς, τον τρόπο απενεργοποίησης του vBET:

    1. Να το απενεργοποιήσετε στο Admin CP
    2. Το σχόλιο vBET κανόνες .htaccess. Αν δεν θυμάστε που βρίσκονται εν λόγω ελέγχου στο πακέτο vBET στη συνέχεια στον κατάλογο-όχι-upload/εργαλεία/ανακατεύθυνση-κανόνες
    3. Επανέρχονται ολοκλήρωσης αλλαγές στα αρχεία vbseo. Ευκολότερος τρόπος - μόλις upload αρχικά αρχεία. Αν δεν έχετε zip - λάβετε από τη σελίδα της υπηρεσίας παροχής. Οι πιο δύσκολες τρόπο - μόλις ανοίξετε στο πακέτο vBET, readme.html και υπάρχουν περιγράψατε ακριβώς ποιες αλλαγές έγινε - μόλις το κάνουμε στην εντελώς αντίθετη κατεύθυνση.

  5. #5
    Senior Member
    Εγγραφή
    Σεπτέμβριος του 2010
    Μηνύματα
    256

    Default

    Ευχαριστώ για την απάντηση, είμαι κουνιούνται με την εργασία αυτή τη στιγμή ώστε το στυλ μου φόρουμ για επισκέπτες θα πρέπει να παραμείνει διασπαστεί μέχρι αύριο όπου μου να εκτελέσετε αυτήν την ενέργεια, μολονότι έχω την παράξενη αίσθηση ότι είναι η πιο πρόσφατη vbet προκαλεί αυτό - θα updaate αύριο, όταν μου να απενεργοποιήσετε με επιτυχία vBET.

  6. #6
    Senior Member
    Εγγραφή
    Σεπτέμβριος του 2010
    Μηνύματα
    256

    Default

    Μιχαήλ, ρύθμιση off guest cache λειτουργούσε, αλλά έχω χρησιμοποιήσει μόνο ποτέ ένα στυλ οτιδήποτε ποτέ προσωρινής αποθήκευσης ή εμφανίζεται σε επισκέπτες έχει στυλ μου που χρησιμοποιώ τώρα, ο χρήστης έχει ποτέ αποδειχθεί ένα άλλο στυλ ΠΟΤΈ!, θεωρώ ότι εάν vbulletin ρυθμίσεις αλλάζω το στυλ που εμφανίζονται για επισκέπτες δεν θα τιμήσει μου επιλογή ακριβώς, της hit ή Μις αλλά κυρίως μια μη στυλ έκδοση του το τρέχον στυλ. Αν το κάνω, όπως σας ρωτήσω και turn off guest cache στη συνέχεια συμπεριφέρεται όπως αυτό θα πρέπει να σημαίνει ότι iscausing vbet ένα ζήτημα!.

  7. #7
    Senior Member
    Εγγραφή
    Σεπτέμβριος του 2010
    Μηνύματα
    256

    Default

    Έφυγα από cache guest απενεργοποιημένη από 22: 15 χθες και την προβολή guest μη εγγεγραμμένων/μη συνδεδεμένοι ενόψει ήταν όπως θα έπρεπε, όταν ενεργοποιώ πίσω στις 21: 20 σήμερα την προβολή guest was broken again, εάν στη συνέχεια, αλλάξτε το στυλ ότι αναγνωριστικό που είναι διαθέσιμο από προεπιλογή vbulletin δεν τιμά το insted αλλαγή της προβολής "Guest" παίρνει καθορίζεται, αλλά δείχνει αυτό καθορίζεται στο προηγούμενο στυλ, τότε όταν κάποιος προσπαθεί να προβάλετε ένα νήμα η προβολή επιστρέφει στο στυλ μόλις άλλαξε σε??

    Έχετε ενεργοποιώ guest cache ξανά έτσι ώστε να μου στυλ είναι σταθερές, όπως είπα παραπάνω δεν έχετε άλλαξα στυλ ή κοιτάξτε έτσι δεν υπάρχει λόγος γιατί vBET πρέπει να προκαλεί αυτό το ζήτημα, μπορεί να σας παρακαλώ αφήστε μια ενημέρωση κώδικα ή να μου πείτε τι μπορώ να κάνω για να πάρετε αυτό εργασίας σωστά;

  8. #8
    Senior Member
    Εγγραφή
    Σεπτέμβριος του 2010
    Μηνύματα
    256

    Default

    Έλυσα αυτό το θέμα, εγώ όμως vBET χρειάζεται ακόμη μια ενημέρωση κώδικα ώστε αυτή doen't πρέπει να γίνει με μη αυτόματο τρόπο:
    1. Η πρόσβαση Admincp > vBET Cache
    2. > Guest Cache
    3. Απενεργοποιημένη Guest Cache και αποθηκευτεί
    4. Έγιναν Επισκέπτες Cache Time To Live & Guest Cache Time To Live για λιγότερο σχετικές σελίδες τιμές μηδέν
    5. Ενεργοποιημένη Guest Cache & αποθηκευμένη
    6. Προβολές "Guest", δείχνει τώρα το σωστό στυλ σας
    7. Έγιναν Επισκέπτες Cache Time To Live & Guest Cache Time To Live για λιγότερο σχετικές σελίδες η τιμή τους είχε στο παρελθόν & Αποθήκευση
    8. Επιλεγμένες καταγράφηκε από άποψη να επιβεβαιώσετε styling ήταν ακόμη ok

    Τώρα η προβολή για επισκέπτες είναι σταθερή, αλλά μάλλον όταν τελειώσει το προσωρινά αποθηκευμένο χρόνο, εάν ένας επισκέπτης προβάλλει τοποθεσία Web μου και υπάρχει ένα ζήτημα με το στυλ ή κάποιο σφάλμα στη συνέχεια κάθε επισκέπτη μετά από αυτό θα δείτε τα σπασμένα στυλ ή σφάλμα όταν πραγματικά ότι το σφάλμα δεν υπάρχει πια!

  9. #9
    Michał Podbielski (vBET Προσωπικό) vBET's Avatar
    Εγγραφή
    Οκτώβρης 2009
    Μηνύματα
    3,037

    Default

    Quote Αρχικό μήνυμα από Simon Lloyd View Post
    Έλυσα αυτό το θέμα, εγώ όμως vBET χρειάζεται ακόμη μια ενημέρωση κώδικα ώστε αυτή doen't πρέπει να γίνει με μη αυτόματο τρόπο:
    1. Η πρόσβαση Admincp > vBET Cache
    2. > Guest Cache
    3. Απενεργοποιημένη Guest Cache και αποθηκευτεί
    4. Έγιναν Επισκέπτες Cache Time To Live & Guest Cache Time To Live για λιγότερο σχετικές σελίδες τιμές μηδέν
    5. Ενεργοποιημένη Guest Cache & αποθηκευμένη
    6. Προβολές "Guest", δείχνει τώρα το σωστό στυλ σας
    7. Έγιναν Επισκέπτες Cache Time To Live & Guest Cache Time To Live για λιγότερο σχετικές σελίδες η τιμή τους είχε στο παρελθόν & Αποθήκευση
    8. Επιλεγμένες καταγράφηκε από άποψη να επιβεβαιώσετε styling ήταν ακόμη ok

    Τώρα η προβολή για επισκέπτες είναι σταθερή, αλλά μάλλον όταν τελειώσει το προσωρινά αποθηκευμένο χρόνο, εάν ένας επισκέπτης προβάλλει τοποθεσία Web μου και υπάρχει ένα ζήτημα με το στυλ ή κάποιο σφάλμα στη συνέχεια κάθε επισκέπτη μετά από αυτό θα δείτε τα σπασμένα στυλ ή σφάλμα όταν πραγματικά ότι το σφάλμα δεν υπάρχει πια!


    Δεν έχετε, επίσης, για να το λύσουμε μόνοι σας. Κάνατε πράγματι μόνο ό, τι έγραψα σας στην πρώτη απάντησή μου σε αυτό το νήμα:
    Επομένως, εάν είναι πραγματικά η αιτία τότε παρακαλώ:
    1. Μόλις, περιμένετε μέχρι να λήξει Guest Cache και το θέμα θα εκλείψουν η ίδια
    2. Ή εάν δεν θέλετε να περιμένετε απλώς Καθαρίστε Guest Cache
    Μόλις εκκαθαριστεί Guest Cache όπως σας ζητήθηκε. Παρακαλώ Σημειώστε ότι υπάρχει πολύ απλούστερη λύση για αυτό - δεν χρειάζεται να κάνουν όλα αυτά τα βήματα, αρκεί να μεταβείτε Admin CP -> vBET Cache -> Cache Cleaner. Συγνώμη, δεν μπορώ να αναφέρω αυτήν την επιλογή στην τελευταία απόκριση - υποθέτω ότι γνωρίζετε.

  10. #10
    Συνταξιούχος?)
    Εγγραφή
    Αύγουστο του 2011
    Μηνύματα
    441

    Default

    Λυπούμαι που είχατε να λυθεί το πρόβλημα με το δικό σας, ελέγχουμε δυνατότητες, γιατί φαίνεται και πώς να λυθεί αυτό μία φορά για όλους

Σελίδα 1 του 2 12 ΤελευταίαLast

Ετικέτες για Θέματος

Δικαιώματα Δημοσίευσης

  • Εσείς μπορεί να μην υστέρων νέα νήματα
  • Εσείς μπορεί να μην απαντήσεις μετά
  • Εσείς μπορεί να μην συνημμένα μήνυμα
  • Εσείς μπορεί να μην επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι Επί
  • Smilies Οι Επί
  • [IMG] κωδικός Επί
  • [VIDEO] κωδικός Επί
  • Ο κώδικας HTML είναι Off