Σημαντικό: Αυτή η σελίδα χρησιμοποιεί cookies (cookies). Χρησιμοποιώντας αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να απενεργοποιήσετε τα cookies στον browser, που σημαίνει ότι συμφωνείτε για τη χρήση του.
Αγοράστε τώρα! Χαρακτηριστικά Λήψεις

Κερδίστε μαζί μας!

Αν θα θέλατε να ξεκινήσετε κερδίζουν χρήματα με το vBET σύνδεσμος για Γίνετε μέλος.
Αποτελέσματα 1 να 3 του 3

Θέμα: Πάρα πολλές γλώσσες = κακό;

  1. #1
    Senior Member
    Εγγραφή
    Νοέμβριος του 2009
    Μηνύματα
    168

    Default Πάρα πολλές γλώσσες = κακό;

    Κατά τη διάρκεια της μετάβασης από το Google στο API της Microsoft, που είχα για να απενεργοποιήσετε 13 γλώσσες στο φόρουμ μου? Ευτυχώς, αυτές οι γλώσσες δεν ήταν πολύ δημοφιλής μεταξύ των επισκεπτών μας. Θα ανήλθαν περίπου 50 χιλ. προβολές σελίδων, σε σύγκριση με σχεδόν 500k προβολές σελίδων για τη συνδυασμένη άλλες γλώσσες.

    Μετά την απενεργοποίηση αυτών των γλωσσών που παρατήρησα αμέσως δύο πράγματα στο Google Webmaster Tools:
    • 1. Ο αριθμός των σελίδων που ανιχνεύονται ανά ημέρα σχεδόν διπλασιάστηκε
    • 2. Ο μέσος χρόνος που σέρνεται κατά το ήμισυ.


    Έχω μία από τις δύο πιθανές εξηγήσεις για αυτό: είτε API της Google είναι πιο αργή, ή έχει πάρα πολλές γλώσσες αποτυγχάνει απλά και παίρνει μακριά από την ευρετηρίαση του περιεχομένου κύριο site σας. Σκέψεις;

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Προσωπικό) vBET's Avatar
    Εγγραφή
    Οκτώβρης 2009
    Μηνύματα
    3,037

    Default

    Νομίζω ότι η κύρια αιτία είναι ο αριθμός της αίτησης για την API μετάφρασης. Αν το σύστημά σας κάνει πολλά από αυτά τότε API μετάφραση μπορεί να έχετε πιο αργή απόκριση. Αυτός είναι ο λόγος σε υπαινιγμούς επιδόσεις μας σας συμβουλεύουμε να dissable ορισμένες γλώσσες από την αρχή. cache όταν θα γεμίσει, τότε μπορείτε να προσθέσετε περισσότερες μεταφράσεις από καιρό σε καιρό. Επειδή οι περισσότεροι είναι ήδη αποθηκευτεί προσωρινά, θα είναι ΟΚ. Επίσης, αν κάποια trnaslation API έχει τα όριά σας δεν θα φρένο αυτές

  3. #3
    Senior Member
    Εγγραφή
    Νοέμβριος του 2009
    Μηνύματα
    168

    Default

    Στην αρχή (σχεδόν 2 χρόνια πριν!) Μου είχε πράγματι μόνο ένα υποσύνολο των γλωσσών ενεργό, αλλά όσο περνούσε ο καιρός κατέληξα να τους επιτρέπει όλα. Μαντέψτε που έκανε περισσότερο κακό ότι η καλή!

    Δυστυχώς το site μας παίρνει τόσο πολύ κίνηση που μπορώ να ρεαλιστικά μόνο προσωρινή μνήμη μέχρι 4 ημέρες των μεταφράσεων (=> 10 Gb). Ίσως έχει μια ξεχωριστή "διακομιστή cache" με αρκετές εκατοντάδες συναυλίες των δεδομένων cache θα είναι μια καλύτερη μόνιμη λύση, όπως μια φορά το Google κλείνει API τους Νομίζω ότι θα πρέπει να βασίζονται πολύ περισσότερο σε μεγάλο βαθμό στην προσωρινή μνήμη (βλέπε άλλες πρόσφατες νήμα μου).

Ετικέτες για Θέματος

Δικαιώματα Δημοσίευσης

  • Εσείς μπορεί να μην υστέρων νέα νήματα
  • Εσείς μπορεί να μην απαντήσεις μετά
  • Εσείς μπορεί να μην συνημμένα μήνυμα
  • Εσείς μπορεί να μην επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι Επί
  • Smilies Οι Επί
  • [IMG] κωδικός Επί
  • [VIDEO] κωδικός Επί
  • Ο κώδικας HTML είναι Off