PDA

Επιστροφή στο Forum: Απορρίφθηκε ΓΡΑΦΗΣ σε διάφορες γλώσσες



Smiggy
15-10-09, 00:31
Γεια Michal,

Με ρωτήσατε στο άλλο νήμα για να περιγράψει αυτό το φόρουμ Αίτηση Χαρακτηριστικό.

Βλ. σύνδεσμο και πάλι: κλικ (http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=154496&highlight=urdu)

Με αυτό το hack που έχετε την επιλογή αν αγγλικά ή Ούρντου. Επιλέξτε Ουρντού και θα είστε πραγματικά να πληκτρολογώντας Ουρντού και στη συνέχεια μπορείτε να το επαναφέρετε στην αγγλική γλώσσα η εναλλαγή στη συνέχεια θα τοποθετούνται από τα δεξιά προς τα αριστερά.

Αυτό είναι κάτι που ήθελα πολύ να δω ενσωματωθεί αλλά αμφιβάλλω ότι θα συμβεί.

vBET
15-10-09, 00:44
Ευχαριστούμε για την αίτηση.

Δεν ξέρω τι είναι Ουρντού, οπότε δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα. Επίσης live demo του φόρουμ για το οποίο δεν είμαι σε θέση να καταλάβει καθόλου:)

Μπορείτε παρακαλώ να μου περιγράψετε πιο τι κάνει;

Επίσης, εάν γράφετε στα αγγλικά, παρακαλούμε να ορίσετε την προεπιλεγμένη γλώσσα τα αγγλικά, ή να ρυθμίσετε την επιλογή να μην προσθέσει αυτόματα BBCodes γλώσσα όταν γράφουν τη νέα θέση. Προεπιλεγμένη γλώσσα λέει τι είναι η προεπιλεγμένη γλώσσα για τις θέσεις σας:) Μπορείτε να το αλλάξετε σε παγκόσμιο επίπεδο σε CP χρήστη, ή για συγκεκριμένες νέο μήνυμα στο συντάκτη.

Smiggy
15-10-09, 01:40
Ουρντού είναι μια γλώσσα.

Αν διαβάσετε την περιγραφή στο σύνδεσμο που θα σας πω.

Σας επιτρέπει να γράψετε ή τον τύπο σε Ουρντού.

vBET
15-10-09, 03:36
Αλλά Ουρντού δεν υποστηρίζεται από την Google μεταφράσεις, έτσι vBET δεν μπορεί να το χειριστεί ακόμα, αιτία αυτού του κειμένου δεν θα μεταφραστεί σε άλλες γλώσσες ...

Smiggy
15-10-09, 18:31
Αυτό ήταν απλά ένα παράδειγμα.

Αίτημα χαρακτηριστικό μου είναι αν θα ήταν δυνατό για μας να γράψει σε διάφορες γλώσσες (real time), αντί της γραφής σε μία γλώσσα και στη συνέχεια όλα τα παίρνει μεταφραστεί αργότερα.

Κοιτάξτε τον κώδικα για αυτό το hack για να δείτε τι εννοώ. :)

vBET
16-10-09, 01:54
Αλλά μπορείτε να γράψετε σε διάφορες γλώσσες ... :) Συγνώμη, αλλά εγώ πραγματικά δεν πάρει το σημείο σας.

Όταν γράφετε κάτι, μπορείτε να το γράψετε σε πραγματικό χρόνο. Και μπορείτε να το γράψετε σε κάθε υποστηριζόμενη γλώσσα, και μάλιστα σε πολλές γλώσσες σε ένα μήνυμα. Μπορείτε ΔΕΝ χρειάζεται να γράψετε σε μία γλώσσα:)

Απλά διαβάστε αυτό το άρθρο:

Smiggy
17-10-09, 01:56
Νομίζω ότι εννοείτε με το hack σας μπορείτε να πληκτρολογήσετε Πολωνικά χρησιμοποιώντας ένα αγγλικό πληκτρολόγιο ή στην αγγλική γλώσσα και στη συνέχεια hack σας θα το μεταφράσει.

Είναι αυτό πώς θα λειτουργήσει;

Ή για παράδειγμα, θα μπορώ να γράψω σε Χίντι στο αλφάβητο Χίντι και δεν είναι η αγγλική. Χίντι έχει το δικό του αλφάβητο είναι σε διαφορετικούς χαρακτήρες.

Ελπίζω ότι κάνει καλύτερη αίσθηση.

vBET
17-10-09, 03:41
Όταν γράφεις σε κάποια γλώσσα που γράφετε σε αυτή τη γλώσσα. Η χρήση αυτής της γλώσσας χαρακτήρες. Πηγαίνετε στα μηνύματα δοκιμή - αυτά είναι γραμμένα σε διαφορετικές γλώσσες - μπορείτε να δείτε την αρχική (πριν από μετάφραση) - απλά κάντε κλικ στο βέλος στα δεξιά της σημαίας για την αρχική γλώσσα.

Ή καλύτερα κοιτάξτε εδώ. Το μήνυμα που ακολουθεί είναι στα ιαπωνικά - αυτό σημαίνει ότι είναι γραμμένο στα ιαπωνικά - κάντε κλικ στο βέλος και θα δείτε το αρχικό κείμενο που γράφτηκε (δεν ξέρω Ιαπωνικά - είναι μόλις αντιγράψατε από το Wiki?))

Υπάρχουν κέικ, όχι αλκοόλ

Σε δοκιμαστικά μηνύματα περιοχή μπορείτε επίσης να δείτε γλάστρες γραμμένο σε άλλες γλώσσες - αυτά όλα ήταν γραμμένο με τις εθνικές τους χαρακτήρες τους. SO όταν ο χρήστης από κάποια χώρα θα υπογράψει μέχρι το φόρουμ σας. Δεν μπορεί να δει μόνο το δικό σας φόρουμ στη γλώσσα του - μπορεί επίσης να γράψει στη γλώσσα του! : D

Smiggy
17-10-09, 14:14
See screenprint, I selected my language Japanese from UserCP --> Επεξεργαστείτε τα στοιχεία σας.

Έτσι, όταν ξεκινώ ένα νέο νήμα και τον τύπο βλέπω μόνο αγγλικούς χαρακτήρες;

Smiggy
19-10-09, 22:59
Είμαι βέβαιος ότι αυτό γίνεται όλο και απογοητευτικό για σας Michal αλλά σας παρακαλώ δείτε την πιο πρόσφατη οθόνη μου.

vBET
20-10-09, 02:24
See screenprint, I selected my language Japanese from UserCP --> Επεξεργαστείτε τα στοιχεία σας.

Έτσι, όταν ξεκινώ ένα νέο νήμα και τον τύπο βλέπω μόνο αγγλικούς χαρακτήρες;

Τέλος έχω πάρει το σημείο σας?)
Ναι - βέβαια βλέπετε τι γράφετε. Αν θέλετε να δείτε άλλα σημεία, πρέπει να γράψετε τα άλλα σύμβολα - αυτό σημαίνει αλλαγή των ρυθμίσεων του πληκτρολογίου σας:)

vBET
20-10-09, 02:26
Είμαι βέβαιος ότι αυτό γίνεται όλο και απογοητευτικό για σας Michal αλλά σας παρακαλώ δείτε την πιο πρόσφατη οθόνη μου.

Απογοητευτικό - δεν είναι καθόλου. Μου αρέσει να ακούω πως μπορώ να βελτιώσει ακόμα περισσότερο vBET:)

Επίσης - να πάρω το σημείο ήδη - βλέπε προηγούμενη απάντηση.

Smiggy
20-10-09, 20:08
Τέλος έχω πάρει το σημείο σας?)
Ναι - βέβαια βλέπετε τι γράφετε. Αν θέλετε να δείτε άλλα σημεία, πρέπει να γράψετε τα άλλα σύμβολα - αυτό σημαίνει αλλαγή των ρυθμίσεων του πληκτρολογίου σας:)

Ω, βλέπω.

Η αμυχή σας συνδέεται με σας επιτρέπει να γράφετε στα Αγγλικά και Ούρντου (ως παράδειγμα). Αυτό είναι αυτό που ζητούσε.

Ίσως πρέπει να ρίξετε μια ματιά στον κώδικα και δείτε αν είναι δυνατόν.

BTW, όταν θα vB 3.0 θα κυκλοφορήσει; : D

Smiggy
22-10-09, 17:39
Τι λέτε Michal; : D

vBET
22-10-09, 23:44
Ω, βλέπω.

Η αμυχή σας συνδέεται με σας επιτρέπει να γράφετε στα Αγγλικά και Ούρντου (ως παράδειγμα). Αυτό είναι αυτό που ζητούσε.

Ίσως πρέπει να ρίξετε μια ματιά στον κώδικα και δείτε αν είναι δυνατόν.

BTW, όταν θα vB 3.0 θα κυκλοφορήσει; : D

Πρόσθεσα αυτό το σύνδεσμο στο νήμα TODO λίστα μου:)

Ημερομηνία κυκλοφορίας - προϊόν είναι έτοιμο και σταθερό. Θα κυκλοφορήσει σε όχι περισσότερο από 1 μήνα:)

Smiggy
23-10-09, 00:11
Πρόσθεσα αυτό το σύνδεσμο στο νήμα TODO λίστα μου:)

Ημερομηνία κυκλοφορίας - προϊόν είναι έτοιμο και σταθερό. Θα κυκλοφορήσει σε όχι περισσότερο από 1 μήνα:)

1 μήνα;

Ανάθεμα!

Θα είναι κυκλοφορήσει με αυτό το χαρακτηριστικό;

vBET
23-10-09, 15:18
1 μήνα;

Ανάθεμα!

Θα είναι κυκλοφορήσει με αυτό το χαρακτηριστικό;

vBET 3.0.0 είναι διαθέσιμο από σήμερα για μερικά φόρουμ το οποίο υποστηρίζει αυτό το έργο πριν (λεπτομέρειες εδώ: vB Επιχειρήσεων Μεταφραστής - Page 48 - vBulletin.org Φόρουμ (http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?p = 1896325)):)

Για την πώληση αυτή θα πρέπει να περιμένουν λίγο περισσότερο:) Πραγματικά πιστεύω ότι θα είναι διαθέσιμο σε 2 εβδομάδες, αλλά 1 μήνα είναι κάτι πιο ασφαλές για μένα να πω:)

Και αυτό το χαρακτηριστικό δεν θα περιλαμβάνονται στο 3.0.0 - γιατί θέλω να σας δώσω πολύ καλά και καλά ελεγμένο προϊόν. Προσθέτοντας νέα χαρακτηριστικά στη βιασύνη δεν είναι καλή ιδέα:) Αλλά να είστε ήρεμοι - vBET έχουν πολλά σχέδια που πηγαίνει στο 4.0.0 ήδη:)

Deadl
25-10-09, 18:17
Σας ευχαριστούμε ********************....

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vBET Translator 4.10.1