PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved charset ISO-8859-9 δεν υποστηρίζονται;



contemptx
09-09-11, 12:04
ένα από το προσωπικό σας απάντησε για μένα να λένε ότι έχουν ενημερωθεί φόρουμ μου.
όμως έχω απαντήσει για να τους λένε ότι υπάρχουν λάθη χωρίς απάντηση:

κάποια θέματα που παρουσιάζουν σφάλμα:

Link:
http://www.cardshare.tv/forum/italian-italiano/66681-a.html

Σφάλμα:
Προειδοποίηση: htmlspecialchars () [function.htmlspecialchars]: charset `ISO-8859-9 'δεν υποστηρίζεται, αν υποθέσουμε iso-8859-1 σε [διαδρομή] / includes / vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php on line 281
Προειδοποίηση: htmlspecialchars () [function.htmlspecialchars]: charset `ISO-8859-9 'δεν υποστηρίζεται, αν υποθέσουμε iso-8859-1 σε [διαδρομή] / includes / vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php on line 281

r.dziadusz
12-09-11, 10:51
Φόρουμ σας δεν ανταποκρίνεται προς το παρόν. vBET υποστηρίζει όλες τις κωδικοποιήσεις, αλλά είναι καλύτερα αν το φόρουμ σας χρησιμοποιεί utf-8 κωδικοποίηση.
Μπορεί να είναι το πρόβλημα διαμόρφωση, ελέγξτε το αρχείο readme και πάλι - να δώσουν προσοχή στην vBulletinTM διαμόρφωσης.
Επιπλέον, είναι μόνο προειδοποίηση δεν αποτελεί σφάλμα, παρακαλούμε να σημειώσετε ότι.

contemptx
12-09-11, 16:07
Έχω ελέγξει τη διαμόρφωση, ωστόσο δεν μπορεί να δει τίποτα λάθος.
Αυτό δεν είναι απλά μια προειδοποίηση, όπως οι σελίδες που δείχνουν σε δεν λειτουργούν, αλλά απλά δείξτε αυτό το λάθος.

r.dziadusz
12-09-11, 18:53
Ok,
Php λειτουργία σας δεν suppord αυτό το σύνολο χαρακτήρων, επομένως μπορείτε να κάνετε 2 πράγματα:
α) αλλαγή charset σας σε ένα από αυτά:
ISO-8859-1, ISO-8859-15, UTF-8, αλλά δεν είναι ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΑ και πολύ προβληματικό
β) μπορείτε απλά να απενεργοποιήσετε τις προειδοποιήσεις προσθέτοντας "@" πριν από τη λειτουργία σε γραμμή 281:


πριν από:

$content = htmlspecialchars($content,ENT_COMPAT,vB_Template_Runtime::fetchStyleVar('charset'),false);

μετά από:

$content = @htmlspecialchars($content,ENT_COMPAT,vB_Template_Runtime::fetchStyleVar('charset'),false);

Ας γνωρίζουν αν το πρόβλημα έχει λυθεί

contemptx
14-09-11, 15:27
Έχει σταματήσει το σφάλμα την εμφάνιση, όμως ανεξάρτητα από το plugin vbet προσπαθεί να κάνει και δεν μπορεί να κάνει προκαλεί σοβαρά υψηλό φορτίο και να καταστεί η περιοχή τρέχει πολύ αργά.

contemptx
15-09-11, 09:28
Μετά την αλλαγή αυτό που είπατε χθες, ο ιστότοπος εκτελεί φρικτά αργό και καταρρέει συνεχώς.
Είμαι σήμερα εντυπωσιαστεί με το επίπεδο της υποστήριξης που προσφέρονται αυτή τη στιγμή, εξετάζοντας τα πράγματα δούλευαν και πριν, τότε που καταβάλλεται για αναβάθμιση που έγινε, αλλά η ιστοσελίδα δεν λειτουργεί πλέον σωστά.

Yesday έχασα πάνω από £ 50 σε έσοδα.
Έχω μια γεμάτη φόρουμ και δεν μπορούν να αντέξουν οικονομικά για πράγματα που πρέπει να συνεχίσετε έτσι, θα ήθελα αυτό επιλυθεί το συντομότερο δυνατό.

Έχω επανέλθει η αλλαγή προς το παρόν.

r.dziadusz
15-09-11, 09:49
Λυπούμαστε που θα πρέπει να περιμένετε,
Πρώτα από όλα βεβαιωθείτε ότι η μνήμη cache είναι ενεργοποιημένη

Παρακαλώ ελέγξτε έξω αυτό το http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-general-discussions/408-vbet-performance.html το θέμα. Παρακαλούμε να επικεντρωθείς σε σημείο 2, 16, 18 αλλά διαβάσετε όλα αυτά

Εάν το πρόβλημα εξακολουθεί να βγείτε να απενεργοποιήσετε όλες τις γλώσσες, χωρίς ο ένας, ελέγξτε αν το κρύπτες παίρνουν πλήρη

Επίσης μπορείτε να ζητήσετε από το φορέα παροχής φιλοξενίας σας, αν χρησιμοποιείτε πιο πρόσφατη έκδοση του PHP

Επίσης μπορείτε να δείτε ποιο είναι το πρόβλημα στον διακομιστή. Μετά την σύνδεση αναζητούν πρόβλημα με ελιές μνήμη, ή υπερφόρτωση procesor. Ανακαλύψτε εάν υπάρχει μια διαδικασία που είναι υπεύθυνη για αυτό.

contemptx
15-09-11, 12:29
Φόρτο εργασίας του server μου είναι μεταξύ 0,50 - 1,50 = πολύ χαμηλή.
vBulletin AdminCP = εργάζονται πολύ γρήγορα, καθώς και άλλα sites και πίνακες ελέγχου στο διακομιστή.

Έχω ενεργοποιημένη Cache Guest, αλλά αυτό δεν είναι το θέμα.
Το θέμα είναι ότι πολλοί χρήστες φτάνουν σελίδες με λάθη και vBet δεν λειτουργεί σωστά, ώστε συντριβή του τόπου.

r.dziadusz
15-09-11, 15:19
Pleace παρατηρήσετε ότι δεν είναι vBet bug. Είναι happend λόγω της PHP - PHP Manual (http://php.net/manual/en/function.htmlspecialchars.php).
Αυτές οι προειδοποιήσεις δεν θα πρέπει να συντριβή του τόπου, αλλά όπως είπα και δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε γλώσσες και να μάθετε εάν το φόρουμ λειτουργεί γρηγορότερα

vBET
16-09-11, 20:42
Το θέμα είναι ότι πολλοί χρήστες φτάνουν σελίδες με λάθη και vBet δεν λειτουργεί σωστά, ώστε συντριβή του τόπου.

Συγνώμη - τι λάθη Έχετε ακόμη; Ο Ράντεκ σας έδωσε λύση για περιγράφεται ένα και σας επιβεβαιώσει ότι αυτές έχουν φύγει. Παρακαλούμε να προσδιορίσετε το νέο θέμα σας, έτσι θα είμαστε σε θέση να σας βοηθήσει με αυτό:)

r.dziadusz
24-09-11, 07:52
Καμία απάντηση, θεωρούν λυθεί

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET 4.10.1