Важны: Гэтая старонка выкарыстоўвае печыва (cookies). Выкарыстоўваючы сапраўдны сайт, не выключаючы печыва ў браўзэры, азначае, што вы згодны для яго выкарыстання.
Купіць зараз! Асаблівасці Загрузка

Зарабляйце з намі!

Калі вы хочаце, каб пачаць зарабляць грошы з vBET зарэгістравацца, каб Партнёрская праграма.
Вынікі 1 да 7 з 7

Тэма: Сцяг малюнка альтэрнатыўных варыянтаў

  1. #1
    Senior Member
    Рэгістрацыя
    Лютым 2010 года
    Паведамленняў
    210

    Default Сцяг малюнка альтэрнатыўных варыянтаў

    Прывітанне там,

    Так як Google становіцца так горача, на вэб-старонку хуткасці я быў хадавых выпрабаваннях на маім сайце.

    40% час загрузкі да загрузкі каля 30 малюнкаў перакладчык сцяг.

    Гэта не памылка або няспраўнасць толькі пошукі, каб мець хуткі сайт.

    Якія альтэрнатывы існуюць, каб змагацца з гэтым?

    Я спрабаваў выпадальнага меню, але не веру, Google можа сканаваць спасылкі.

    Ці можам мы / вы канвертаваць бягучыя сцягі для CSS Sprites таму яны загружаюцца як адзін малюнак, а не 30 асобных малюнкаў?

    Любыя іншыя варыянты вітаюцца калі ласка.

    Дзякуй.
    Апошні раз рэдагавалася Snake; 29-04-10 у 21:21.

  2. #2
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default

    Калі ласка, звярніце ўвагу, што вашы вынікі не з'яўляюцца рэпрэзентатыўнымі. Любы браўзэр пасля першага візіту на ваш форум кэшаваныя малюнкі і не прымаюць тых, зноў (толькі калі яго знешні кэш мінае, ці вы прымусіце яго, як Shift + F5 у IE). Так што вы вымяраецца час першага візіту. Маючы малюнка не ўплываюць на час водгуку наступны запыты.

    Так сцягі займае 0% загрузкі старонак, час для большасці з запыту, які прыходзіць на ваш форум.

    Google можа сканаваць спасылкі ў звісаць ўніз меню, таму што тыя проста ўключаецца ў HTML вываду (вы можаце праверыць гэта) - так што Google ўбачыць яго і абыходзіць яе, як і любы іншы з спасылак.

    Мы ўжо атрымалі запыт на вылучэнне для падтрымкі CSS Sprites - калі ласка, глядзіце тут дыскусія на гэтую тэму: http://www.vbenterprisetranslator.co...ss-sprite.html

    Для іншых варыянтаў - можна проста ліквідаваць усе сцягі выявы і паказаць тэст спасылкі. Для гэтага дастаткова адрэдагаваць шаблон для сцягоў. Звярніце ўвагу, што спад меню не выкарыстоўваць шаблон і ў гэты момант патрабуе мадыфікацыі кода. Мы можам даць вам інфармацыю, калі вы зацікаўлены

    PS.
    Вы ўпэўненыя, што Google робаты загрузкі малюнкаў, а не проста праверыць прагляду тэксту старонкі?

  3. #3
    Senior Member
    Рэгістрацыя
    Лютым 2010 года
    Паведамленняў
    210

    Default

    Ive атрымаў выпадальнае паказваць у склеп шаблону.

    Гэта тое, што код паказвае ў крыніцы.

    Можа Googlebot адкрытыя JavaScript сябе? Не, гэта не можа.

    Гэта вялікая праблема, гэтыя сцягі дадаць 50% і час загрузкі старонкі ў рэальным слова, з-за памеру малюнка, 50 няцотныя сувязяў, пошуку і г.д.

    Web Page Analyzer - бясплатны сайт інструмент аптымізацыі сайта тэст хуткасці праверыць сайт справаздачу аб выкананні бюджэту з вэб-аптымізацыі сайта

    Гэта вэб-сайт тэстаў высновы ў фармаце HTML толькі, і г.д. хуткасць сервера не ўключаецца.


    Я атрымліваю 7s без сцягоў уключаны, 14s, калі я ў іх уключана.

    Гэта велізарны, што яны дрэнныя, а што вам сапраўды трэба лепшае рашэнне.

    <td class="vbmenu_control"> <a id="vbettranslations" href="http://www.computer-juice.com/forums/$show[nojs_link]#vbettranslations" accesskey="5"> Пераклад </ > <script type="text/javascript"> vbmenu_register ("vbettranslations"); </ SCRIPT> </ TD>
    Апошні раз рэдагавалася Snake; 30-04-10 у 00:25.

  4. #4
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default

    Калі ласка, звярніце ўвагу, што мы ўжо даў вам спасылку на старонку аб гэтай праблеме і інфармацыі, якія мы ведаем пра іншай магчымасці сцягі рашэнні і разгледзець яго ўжо. Дзякуй, што вы хочаце, каб паказаць нам, наколькі важныя вы думаеце, гэта

    Таксама звернеце ўвагу, што Google не павінен адкрываць любыя JavaScript і ўбачыць усе сцягі, якія знаходзяцца ў выпадальным меню. Код, які вы далі для браўзэраў і яна змяняецца выпадальнае меню, каб зрабіць яго бачным для карыстальнікаў. Усе робатаў бачыць гэта неадкладна, таму што выпадальнае меню уключаны ў HTML выхад (не быў атрыманы на Ajax) - толькі, калі ласка, знайсці ў вашым HTML выснова будзе такім:
    Code:
    <div class="vbmenu_popup" id="vbettranslations_menu" style="display:none;margin-top:3px" align="left">
    І вы ўбачыце, што выпадальны уключаны ў HTML-высновы і робаты убачыць усе сцягі, толькі браўзэры не паказваюць яго ў кленчанне з-за стылю дысплей: не і скрыпт, які вы ўказалі толькі для браўзэраў, каб зрабіць яго бачным.

    Я праверыў вашу старонку ў вэб-аналізатар, які вы далі і вынікі ашаламляльна адрозніваецца тое, што вы далі тут.
    HTML нагрузкі: 0,46 второй
    Агульная нагрузка малюнкаў: 3,51 второй (Уключаючы ўсе выявы не толькі сцягі).

    І, калі ласка, яшчэ раз адзначыць, што вы інтэрпрэтацыі вынікаў у той бок, таму што вы не прапусціце канцэпцыя кэша вэб-браўзэраў. Вэб-браўзары кэшавання малюнкаў і не пытайце для тых, хто ў наступным запытаў. Так што час загрузкі дададзеныя сцягі мінімальная для карыстальнікаў, якія глядзяць сотні старонак і ўзяў сцяг у самым пачатку. Я ўжо вашу ўвагу на гэта, і вы можаце праверыць гэта самастойна проста будзе свой уласны форум і бачачы, што вы не чакаем секунд для любога малюнка, але гэта неадкладна.

    Тым не менш мы аддаем сабе справаздачу, што нашы карыстальнікі хацелі б мець і іншыя опцыі для сцягоў і мы будзем тэставаць рашэнне, прапанаванае ў паток, які я паказаў вам раней.

  5. #5
    Пачатковец
    Рэгістрацыя
    Красавіка 2010 г.
    Паведамленняў
    18

    Default

    Quote Паведамленне ад Snake View Post
    Прывітанне там,

    Так як Google становіцца так горача, на вэб-старонку хуткасці я быў хадавых выпрабаваннях на маім сайце.

    40% час загрузкі да загрузкі каля 30 малюнкаў перакладчык сцяг.

    Гэта не памылка або няспраўнасць толькі пошукі, каб мець хуткі сайт.

    Якія альтэрнатывы існуюць, каб змагацца з гэтым?

    Я спрабаваў выпадальнага меню, але не веру, Google можа сканаваць спасылкі.

    Ці можам мы / вы канвертаваць бягучыя сцягі для CSS Sprites таму яны загружаюцца як адзін малюнак, а не 30 асобных малюнкаў?

    Любыя іншыя варыянты вітаюцца калі ласка.

    Дзякуй.
    Я мог бы паменшыць сьцягі з агульнай 18kb памер 6kb, проста захавайце малюнак з больш высокімі параметрамі сціску.

  6. #6
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default

    Quote Паведамленне ад Ramses View Post
    Я мог бы паменшыць сьцягі з агульнай 18kb памер 6kb, проста захавайце малюнак з больш высокімі параметрамі сціску.
    Чым вы прапануеце?

  7. #7
    Пачатковец
    Рэгістрацыя
    Красавіка 2010 г.
    Паведамленняў
    18

    Default

    Quote Паведамленне ад vBET View Post
    Чым вы прапануеце?
    Я выкарыстаў Photoshop.

Пазнакі гэтай тэмы

Вашы правы

  • Вы не можа ствараць новыя тэмы
  • Вы не можа адказваць на паведамленні
  • Вы не можа прымацоўваць ўкладання
  • Вы не можа рэдагаваць свае паведамленні
  •