Важны: Гэтая старонка выкарыстоўвае печыва (cookies). Выкарыстоўваючы сапраўдны сайт, не выключаючы печыва ў браўзэры, азначае, што вы згодны для яго выкарыстання.
Купіць зараз! Асаблівасці Загрузка

Зарабляйце з намі!

Калі вы хочаце, каб пачаць зарабляць грошы з vBET зарэгістравацца, каб Партнёрская праграма.
Стар. 1 з 2 12 АпошніLast
Вынікі 1 да 10 з 15

Тэма: Больш праблем нагрузкі

  1. #1
    Senior Member
    Рэгістрацыя
    Лютым 2010 года
    Паведамленняў
    210

    Default Больш праблем нагрузкі

    ТАКІМ ЧЫНАМ, я зрабіў нагрузак тэсціравання.

    На працягу 24 гадзін свой груз, будзе стабільна ўзрастаць у 30,00 'ы

    Перазапуск сервера фіксуе гэта яшчэ 24 гадзін.

    Калі я адключыць мод я не атрымліваю гэту праблему.

    Не кажаце, што з модом інвалідаў ёсць менш трафіку, як гэта не так, Google па-ранейшаму пасылае той жа трафік з модом інвалідаў па маіх статыстыку.

    Калі ласка, растлумачце, нагрузка зводзіць мяне з розуму.

  2. #2
    Senior Member
    Рэгістрацыя
    Снежань 2009
    Паведамленняў
    276

    Default

    Падобна робатаў б'юць перакладзеных старонак, калі мода на. Вы павінны глядзець на аптымізацыі Apache або атрымаць сервер з вялікай колькасцю магутнасці працэсара. Выкарыстоўваеце vboptimise або любы тып механізм кэшавання, як Memcached?

  3. #3
    Senior Member
    Рэгістрацыя
    Лютым 2010 года
    Паведамленняў
    210

    Default


  4. #4
    Senior Member
    Рэгістрацыя
    Лістапад 2009
    Паведамленняў
    168

    Default

    Гэта сапраўды гучыць як вы працуеце на серверы недастатковая. Я знаходжуся на 8-ядзерны Nehalem машыне (так мы глядзім на яшчэ 8 віртуальных ядраў у сувязі з HT, у агульнай складанасці 16). Я таксама шырока аптымізаваныя гэтай машыне, выкарыстоўваючы свае метады, а таксама паказальнікі з людзей у vbulletin.com.

    vBET падымае свой груз ад 2,5 да 3,0-3,5, у залежнасці ад колькасці карыстальнікаў, і гэта, натуральна, становіцца на аснове памер кэшу. Тым не менш, я не думаю, што гэта занадта дрэнна, як мой адначасовае дыяпазон карыстальнікаў ад даволі высокай 800 да 1200 яшчэ вышэй.

  5. #5
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default

    Прывітанне Вядома, пераклад павінен прыняць пэўныя рэсурсы - няма магіі. Перавесці сродкі старонку прымаць выходныя вынік і змяніць яго. З-за гэтага перакладу будзе заўсёды займае больш часу, чым звычайныя старонкі.

    Я разумею, што вы не занадта шчаслівыя мець больш нагрузка на сервер, але ўлічыце, што vBET прымае рэсурсаў ТОЛЬКІ ДЛЯ ПЕРАВОДУ. Для нармальнай старонкі ён дадае толькі сцягі. Так што ўсё гэта дадатковая нагрузка зыходзіць ад дадатковага трафіку на перакладзеных старонак. Як вы пісалі ваш трафік не пайшоў адразу ж пасля адключэння vBET (калі ў Вас ёсць гэты час, то яна будзе памяншацца пасля адключэння - паверце мне) і нагрузку на сервер ніжэй - гэта відавочна - робаты пакуль яшчэ толькі поўзаюць URL-адрасоў для перакладу старонак, карыстальнікі ўсё яшчэ знаходзяць у Google спасылкі на вашыя перакладзеныя старонкі. Такім чынам, вы да гэтага часу той жа рух, але зараз пад перакладзены спасылкі проста дубліруе кантэнт - звычайная старонка, якая не перакладаецца. Калі вы хочаце застацца з адключанымі vBET мы настойліва рэкамендуем, каб дадаць правіла ў вашым. Htaccess файл, які будзе перанакіроўваць ўсе перакладзеныя старонкі да нармальнай, інакш вы можаце страціць свае SEO з-за дублюецца змест.



    Я разумею, што на вашу думку, наш код слабым. Я не ведаю, на што вы засноўвае вашыя чаканні. У нас ёсць хуткі пераклад мод для Б. - няма нічога, што працуе лепш. Пераклад зойме некаторы рэсурсаў і нашага мода бярэ яго менш, чым любы іншы. Вы можаце бачыць, як хутка vBET можа працаваць на шматлікіх форумах. Калі ў вас ёсць пытанні, на вашым серверы, то, калі ласка, разгледзець змены канфігурацыі або дадання рэсурсаў сервера. Вы не паставіць 20 літраў вады ў вядры 10 літраў.

    А вы на 100% мае рацыю - мы можам зрабіць гэта лепш, мы будзем і мы робім гэта ўвесь час Проста чакаць, пакуль мы рухаемся усё паляпшэнні, якія мы зрабілі ў ходзе рэалізацыі vBET4.x

    Калі я магу даць вам некаторыя падказкі - калі ласка, праверце, як можна аптымізаваць. кампанія: http://www.vbenterprisetranslator.co...rformance.html
    Асабліва рэкамендуецца адключыць некаторыя мовы і блакаванне нерелевантных старонках ў файле robots.txt

    Што такі час водгуку для перакладу старонак? Якая ваша загрузка працэсара? Якое ваша выкарыстанне памяці? Калі гэта прымальна, то вам няма чаго турбавацца. Людзі часта баяцца за кошт павелічэння нагрузкі на сервер і нават не ведаю, што гэта азначае. У 10 разоў больш нагрузка на сервер робіць НЕ значыць 10 разоў больш рэсурсаў выкарыстоўваецца. Гэта проста азначае, што некалькі патокаў, якія чакаюць у чарзе, што з'яўляецца цалкам нармальным, паколькі цяпер вашыя тэмы павінны чакаць адказу ад Google, калі некаторыя Пераклад Не кэшировалось. Так што паток чакае Гугле адказ і гэта займае працэсар на ўсе за гэты час. З-за гэтага ваш сервер нагрузка будзе больш, нават калі кампанія не зможа прыняць ніякіх рэсурсаў наогул (што, вядома, не магчыма).

    Аб збой сервера - гэта, відавочна, ваш сервер пытанні. Гэта адбываецца перыядычна. Я была аналагічная праблема на маім серверы. Яна была выкліканая нейкая памылка Apache так што Apache нітка расце і расце з выкарыстаннем памяці, пакуль уся памяць была спажываецца анс сервера кэшуюцца. Толькі адзін паток паводзіць сябе як што - іншыя патокі Apache было нармальна. Я гуляў з Apache канфігурацыі і праблема вырашана. Я думаю, што Apache толькі што некаторыя ўцечкі памяці - як я памятаю, я паклаў меншае значэнне запыты, якія могуць праводзіцца адным струменем. Былі і іншыя змены. Я прапаную, каб праверыць выкарыстанне памяці і сачыць за ім на працягу некаторага часу. Таксама гэта можа быць карысна праверыць сярэдні аб'ём памяці, які выкарыстоўваецца адным патокам Apache, зрабіў некаторыя разлікі і ўсталяваць адпаведнае значэнне патокаў макс для Apache.

    Калі ў вас ёсць яшчэ пытанні, калі ласка, проста спытаеце
    Апошні раз рэдагавалася vBET; 17-03-10 у 00:53.

  6. #6
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default

    Гэй - я проста быў на вашым форуме ён перакладае Ultra Fast ... Так што Вы заяўляеце, што і чаму так попелаў стаўленне да vBET, калі ў вас ёсць супер паслугі перакладу? ...

    Калі ласка, звярніце ўвагу, што нагрузка на сервер сродкамі. Разуменне яго значэнне можа быць вельмі карысна, каб зразумець, што адбываецца на серверы і як яна можа быць звязаная з ніткамі, якія чакаюць у чарзе не таму, што ў вас няма рэсурсаў, але чакаюць адказу ад іншых сервераў (Google у дадзеным выпадку).

    На мой погляд, у вас ёсць супер хуткі пераклад і ў вас ёсць пра што турбавацца

  7. #7
    Senior Member
    Рэгістрацыя
    Лютым 2010 года
    Паведамленняў
    210

    Default

    Я быў будоўлях 10 гадоў, я аддаю сабе справаздача 10x нагрузкі не азначае, 10x рэсурсаў, перастаць ставіцца са мной, як ідыёт, і лыжкі карміў мяне смецце. Халодныя факты з гэтага мода супраць іншых свабодных мода ваш нагрузка мега. А ў гадзіны пік мой сайт у цяперашні час павольна і адказваць на запыты. Так, перакладаць старонкі хутка-пік, але ў кошт павольны сервер у той жа дзень. У мяне чатырох'ядравы працэсар, рэйд 15k SAS сервер, аптымізаваны проста выдатна, гэта запусціць 0,50 на працягу ўсяго дня да гэтага з вялікім трафікам. Гэта VBET код, які дадае нагрузку і робіць сервер павольна ў гадзіны пік, гэта факт, гэта не павялічвае ў корку, я была такая ж трафік і боты да і сервер справіліся выдатна, гэта пераклад прадукту. Перыяд. Спяшайцеся і выправіць яе, я сапраўды не хачу, каб заплаціць яшчэ 300 фунтаў стэрлінгаў у месяц для абнаўлення сервера, каб проста запусціць MOD LOL.

  8. #8
    Senior Member
    Рэгістрацыя
    Снежань 2009
    Паведамленняў
    276

    Default

    Колькі моў вы дазволілі? Колькі паведамленняў у вас ёсць? Ці ёсць у вас vbseo і карта сайта генератар усталяваны? Колькі робатаў б'юць сайт у дзень?

  9. #9
    Senior Member
    Рэгістрацыя
    Лютым 2010 года
    Паведамленняў
    210

    Default

    Прывітанне!

    32 моў ўключана.

    100000 паведамленняў.

    vbseo і карта сайта ўстаноўлены.

    карта сайта убудова кажа 1000,000 старонак папоўз дзень.


    Справа ў тым, калі я адключыць мод і перазагрузіць сервер, ботамі, і карыстальнікі па-ранейшаму ўдару майго сервера жа, як і раней, тое ж старонак ўсё яшчэ ў індэксе Googles і, такім чынам я атрымаць той жа трафік ці не.

    Розніца толькі ў тым, што з модом інвалідаў робатаў і Google пошукавікі атрымаць ангельску старонкі, так што, трафік ідэнтычныя, розніца толькі яны не бачаць перакладзенай старонкі, што дазваляе пазбегнуць праблемы модов базе дадзеных.

    Гэта ясна як дзень для мяне гэты мод быў выпушчаны без належнага тэсціравання, а таксама выразна ўласнік не зацікаўлены ў вырашэнні праблемы.

    Fail.

  10. #10
    Senior Member
    Рэгістрацыя
    Лютым 2010 года
    Паведамленняў
    210

    Default

    Міхаіл, вы не правы, гэтая нагрузка не выклікана павелічэннем аб'ёму трафіку, гэта абумоўлена тым, чытанні і лісты пераклады MySQL.

    Калі VBulletin каманда можа чытаць і пісаць на MySQL з нізкай нагрузкай, чаму не можаце вы?

    Бедныя код майго сябра.

Стар. 1 з 2 12 АпошніLast

Пазнакі гэтай тэмы

Вашы правы

  • Вы не можа ствараць новыя тэмы
  • Вы не можа адказваць на паведамленні
  • Вы не можа прымацоўваць ўкладання
  • Вы не можа рэдагаваць свае паведамленні
  •