Важны: Гэтая старонка выкарыстоўвае печыва (cookies). Выкарыстоўваючы сапраўдны сайт, не выключаючы печыва ў браўзэры, азначае, што вы згодны для яго выкарыстання.
Купіць зараз! Асаблівасці Загрузка

Зарабляйце з намі!

Калі вы хочаце, каб пачаць зарабляць грошы з vBET зарэгістравацца, каб Партнёрская праграма.
Стар. 1 з 2 12 АпошніLast
Вынікі 1 да 10 з 13

Тэма: Праблемы з VBET

  1. #1
    Пачатковец
    Рэгістрацыя
    Верасня 2010 г.
    Паведамленняў
    29

    Default Праблемы з VBET

    Былі працуе перакладчыкам на працягу некаторага часу, я толькі нядаўна аднавіў сваю ліцэнзію. Запуск vb3.8.3.

    У другой палове дня, мой сайт пачаў паміраць кожныя некалькі хвілін. Пытанне быў мой PHP-працэсаў, PHP-FPM, паміралі і не вяртаюцца. Пасля праверкі PHP-FPM файл часопіса я выявіў, што гэта было завяршэнне кожнага працэсу з памылкай. Я адключыў VBET і запуску сістэмы працуе вельмі добра, і застаўся такім спосабам. Затым я зразумеў, я павінен ачысціць ўвесь кэш, які я зрабіў, зноў дазволіў vbet і той жа вынік. Сістэма толькі пачала паміраць. У гэты момант я зразумеў, я магу таксама абнавіць, так што я запампаваў апошнюю версію сёння і выконваецца абнаўленне.

    Я праверыў налады і былі rechoose моў я перакладаў. З 6-ці мовах я звычайна пераклад, толькі адзін сцяг з'явіўся, нават калі ўсе 6 былі абраныя ў канфігурацыі. Мой PHP-FPM працэс таксама пачалі паміраць яшчэ раз.

    Нічога не змянілася з майго боку, каб прывесці гэта сёння, ён проста вырашыў перастаць працаваць.

    Любыя думкі ці прапановы? Як гэта зараз, я не магу ўключыць яго, не забіўшы майго сайта.

  2. #2
    Пенсіянер;)
    Рэгістрацыя
    Жнівень 2011
    Паведамленняў
    441

    Default

    Прывітанне
    Quote Паведамленне ад Smaug View Post
    Пасля праверкі PHP-FPM часопісе я знайшоў, што ён быў спынення кожнага працэсу з памылкай.
    Тое, што памылка менавіта apeared?

    З 6-ці мовах я звычайна пераклад, толькі адзін сцяг з'явіўся, нават калі ўсе 6 былі абраныя ў канфігурацыі
    Гэта яшчэ адно пытанне, калі ласка, адкрыйце новую threa, хутка я магу даць вам падказку:
    Пераканайцеся ў тым, сцягі, устаноўленыя ў admincp> vBet -> сцягі таксама ўсталёўваецца ў admincp> vBET -> опцыі перакладу : уключыць пераклад калі не, то яго не будзе адлюстроўвацца ў вашым fourm

  3. #3
    Пачатковец
    Рэгістрацыя
    Верасня 2010 г.
    Паведамленняў
    29

    Default

    Quote Паведамленне ад r.dziadusz View Post
    Прывітанне

    Тое, што памылка менавіта apeared?


    Гэта яшчэ адно пытанне, калі ласка, адкрыйце новую threa, хутка я магу даць вам падказку:
    Пераканайцеся ў тым, сцягі, устаноўленыя ў admincp> vBet -> сцягі таксама ўсталёўваецца ў admincp> vBET -> опцыі перакладу : уключыць пераклад калі не, то яго не будзе адлюстроўвацца ў вашым fourm
    Памылка:
    Code:
    Oct 18 21:08:07.722231 [WARNING] [pool www] child 525, script '/var/www/htdocs/wizard/forums/showthread.php' executing too slow (10.007477 sec), logging
    Oct 18 21:08:07.722307 [NOTICE] child 525 stopped for tracing
    Oct 18 21:08:07.722316 [NOTICE] about to trace 525
    Oct 18 21:08:07.722427 [ERROR] ptrace(PEEKDATA) failed: Input/output error (5)
    Я сказаў вам, што я ўсталяваў сцягі ў канфігурацыі. Яны не паказваюць. Я выкарыстоўваю гэтую праграму на працягу года, я ведаю, што для налады. Чаму гэта verion стварыць больш за 100 сярэдніх груп карыстальнікаў?
    Апошні раз рэдагавалася vBET; 20-10-11 у 13:01. Прычына: BBCode дадаў

  4. #4
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default

    Звярніце ўвагу, што сцягі налады зменены ў vBET, таму што новых моў было дададзена. Гэта было зроблена некаторы час таму, але я не ведаю, з якой версіі вы абнавілі. Таксама, калі ласка, абновіце ваш погляд у браўзэры - можа быць, гэта толькі пытанне кэш браўзэра. Калі ласка, паспрабуйце выкарыстоўваць F5 у IE, або выкарыстаць іншы браўзэр і праверыць, як яна выглядае. Калі сцягі па-ранейшаму не відаць - калі ласка, адкрыйце новы струмень для новага выпуску. Апісаць яго там, і нам PM доступ дэталяў - мы праверым канфігурацыю.

    Гэтая версія не стварыць больш за 100 груп. Гэта стварае 53 груп - па адным для кожнага мовы. Было прапанавана нашымі карыстальнікамі. Тыя групы, якія аўтаматычна кіруюць vBET. Дзякуй, што вы можаце бачыць статыстыку выкарыстання па змаўчанні мову, адпраўляць паведамленні толькі для пэўнай групы, набор заўважае толькі для канкрэтных груп ... Калі вам патрэбна дадатковая інфармацыя аб тых групах калі ласка, адкрыйце новы струмень. 1 струмень = 1 пытанне.

    Вяртаючыся да пытання. Апісаная праблема з'яўляецца новай для нас, каб мы Пошук у Інтэрнэце і ў адпаведнасці з знойдзенай інфармацыі, гэта звязана да 504 тайм-аўты шлюз, і гэта праблема з канфігурацыяй. Калі ласка, гуляць з тайм-аўт канфігурацыі.

    Тайм-аўты адбываецца, калі вы ўключаеце vBET, таму што vBET чакае перакладу вынікаў перакладу правайдэраў. Так што гэта частка мы не можам паўплываць - мы проста чакаем вынікаў трэцяга ўдзельніка. Перакладчык Google API v1 вось-вось будзе зачыненая ў бліжэйшы час - яны ўжо ўстаноўлены межы, так што магчыма таксама, што ён будзе павольней.

    Акрамя таго, праверце вашыя наладкі Admin CP> vBET -> варыянт перакладу -> затрымка паміж перакладамі і пераканайцеся, што яна не занадта высокая.

    Калі ласка, выкарыстоўвайце падказкі (асабліва змены канфігурацыі сервера для тайм-аўту) і распавесці вам патрэбна дадатковая дапамога тут.

  5. #5
    Пачатковец
    Рэгістрацыя
    Верасня 2010 г.
    Паведамленняў
    29

    Default

    Quote Паведамленне ад vBET View Post
    Звярніце ўвагу, што сцягі налады зменены ў vBET, таму што новых моў было дададзена. Гэта было зроблена некаторы час таму, але я не ведаю, з якой версіі вы абнавілі. Таксама, калі ласка, абновіце ваш погляд у браўзэры - можа быць, гэта толькі пытанне кэш браўзэра. Калі ласка, паспрабуйце выкарыстоўваць F5 у IE, або выкарыстаць іншы браўзэр і праверыць, як яна выглядае. Калі сцягі па-ранейшаму не відаць - калі ласка, адкрыйце новы струмень для новага выпуску. Апісаць яго там, і нам PM доступ дэталяў - мы праверым канфігурацыю.

    Гэтая версія не стварыць больш за 100 груп. Гэта стварае 53 груп - па адным для кожнага мовы. Было прапанавана нашымі карыстальнікамі. Тыя групы, якія аўтаматычна кіруюць vBET. Дзякуй, што вы можаце бачыць статыстыку выкарыстання па змаўчанні мову, адпраўляць паведамленні толькі для пэўнай групы, набор заўважае толькі для канкрэтных груп ... Калі вам патрэбна дадатковая інфармацыя аб тых групах калі ласка, адкрыйце новы струмень. 1 струмень = 1 пытанне.

    Вяртаючыся да пытання. Апісаная праблема з'яўляецца новай для нас, каб мы Пошук у Інтэрнэце і ў адпаведнасці з знойдзенай інфармацыі, гэта звязана да 504 тайм-аўты шлюз, і гэта праблема з канфігурацыяй. Калі ласка, гуляць з тайм-аўт канфігурацыі.

    Тайм-аўты адбываецца, калі вы ўключаеце vBET, таму што vBET чакае перакладу вынікаў перакладу правайдэраў. Так што гэта частка мы не можам паўплываць - мы проста чакаем вынікаў трэцяга ўдзельніка. Перакладчык Google API v1 вось-вось будзе зачыненая ў бліжэйшы час - яны ўжо ўстаноўлены межы, так што магчыма таксама, што ён будзе павольней.

    Акрамя таго, праверце вашыя наладкі Admin CP> vBET -> варыянт перакладу -> затрымка паміж перакладамі і пераканайцеся, што яна не занадта высокая.

    Калі ласка, выкарыстоўвайце падказкі (асабліва змены канфігурацыі сервера для тайм-аўту) і распавесці вам патрэбна дадатковая дапамога тут.
    Дзякуй за адказ. Што тычыцца груп, створаных па два на кожны мову, я на самой справе ёсць больш за 100 новых груп. Я буду глядзець на тайм-аўты.

  6. #6
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default

    Калі ласка, адкрыйце новую тэму для выпуску групы - апісаць яго там і PM мне доступ дэталі да панэлі адміністратара і FTP. Я праверу і выпраўце яе. Яна не павінна быць такі - ён павінен быць 1 група на адной мове. Так что-то не так.

  7. #7
    Пачатковец
    Рэгістрацыя
    Верасня 2010 г.
    Паведамленняў
    29

    Default

    Quote Паведамленне ад vBET View Post
    Калі ласка, адкрыйце новую тэму для выпуску групы - апісаць яго там і PM мне доступ дэталі да панэлі адміністратара і FTP. Я праверу і выпраўце яе. Яна не павінна быць такі - ён павінен быць 1 група на адной мове. Так что-то не так.
    Я, нарэшце, не дайшлі да яго паўторнай ўстаноўкі, я выкарыстаў версію для загрузкі ўжо сёння.

    Я ўдару мяжы Microsoft амаль адразу. Частковы пераклад старонак, большасць з іх не на ўсіх. Microsofttest.php будзе добра адной хвіліны, а затым адлюстраваць "Вынік тэсту: я» ¿"TranslateApiException: AppId перавышае квоту: ID = 3835.V2_Json.Translate.49FC0E39" вельмі наступную хвіліну я толькі прапанаваў 7 моў для перакладу ..

    Так як гэта вялікая плата, плата за Google v2 не практычна. Я думаю, калі хтосьці знаходзіць іншы свабодны шлях, вялікія ўчасткі не пашанцавала.

  8. #8
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default

    Вялікі Тяхт пытанне вашага няма.

    Аб платных паслуг. Мы ведаем, - мы хацелі б, каб ён таксама бясплатна. На дадзены момант мы тэстуем новы бясплатны API пераклад - Apertium. Гэта не так хутка, як іншыя, і падтрымлівае менш моўных пар, але яна з'яўляецца бясплатнай. Мы таксама па-ранейшаму шукае іншыя паслугі. Не толькі бясплатна. Такім чынам, вы будзеце мець больш магчымасцяў.
    Калі ласка, звярніце ўвагу ігнаруючы некаторыя старонкі (магчыма, член старонак, RSS ...) - гэта можа быць карысным.

  9. #9
    Пачатковец
    Рэгістрацыя
    Верасня 2010 г.
    Паведамленняў
    29

    Default

    Quote Паведамленне ад vBET View Post
    Вялікі Тяхт пытанне вашага няма.

    Аб платных паслуг. Мы ведаем, - мы хацелі б, каб ён таксама бясплатна. На дадзены момант мы тэстуем новы бясплатны API пераклад - Apertium. Гэта не так хутка, як іншыя, і падтрымлівае менш моўных пар, але яна з'яўляецца бясплатнай. Мы таксама па-ранейшаму шукае іншыя паслугі. Не толькі бясплатна. Такім чынам, вы будзеце мець больш магчымасцяў.
    Калі ласка, звярніце ўвагу ігнаруючы некаторыя старонкі (магчыма, член старонак, RSS ...) - гэта можа быць карысным.
    Я unistalled, і я пачаў атрымліваць некалькі памылак дб пры праглядзе, хто ў сеткі. Быў яшчэ vbet сінтаксіс ў запыце. Мне прыйшлося пераўсталяваць для ліквідацыі DB памылак. Як я магу быць упэўнены, каб атрымаць усе мадыфікацыі выдаліць?

    Калі бясплатныя паслугі сталі жыццяздольнымі, я пакладу яго назад цалі А цяпер я хацеў бы чыстай дэўсталёўкі, аднак.

    Дзякуй

  10. #10
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default

    Пасля выдалення вы не можаце мець любы vBET гаплікі працаваць, таму што тыя, выдаляюцца з базы дадзеных VBulletin сябе. Ён нічога не засталося, то гэта віна Даведка які адказвае за выдаленне.

    Пры выдаленні vBET, калі ласка, памятайце таксама, каб адключыць vBET правілы перанакіраваньні с. Htaccess. Акрамя таго, у выпадку, калі вы выкарыстоўваеце vbseo калі ласка, выдаліце інтэграцыі кода (проста загрузіце 2 арыгінальных файлаў). Вы таксама можаце выдаліць з файлаў сервера vBET, калі вы хочаце, але гэта не з'яўляецца неабходным.

Стар. 1 з 2 12 АпошніLast

Пазнакі гэтай тэмы

Вашы правы

  • Вы не можа ствараць новыя тэмы
  • Вы не можа адказваць на паведамленні
  • Вы не можа прымацоўваць ўкладання
  • Вы не можа рэдагаваць свае паведамленні
  •