Важны: Гэтая старонка выкарыстоўвае печыва (cookies). Выкарыстоўваючы сапраўдны сайт, не выключаючы печыва ў браўзэры, азначае, што вы згодны для яго выкарыстання.
Купіць зараз! Асаблівасці Загрузка

Зарабляйце з намі!

Калі вы хочаце, каб пачаць зарабляць грошы з vBET зарэгістравацца, каб Партнёрская праграма.
Стар. 1 з 3 123 АпошніLast
Вынікі 1 да 10 з 21

Тэма: vBGallery праблем інтэграцыі.

  1. #1

    Default vBGallery праблем інтэграцыі.

    Я рушыў услед за інтэграцыю варыянтаў:

    http://www.vbenterprisetranslator.co....html # post1787

    Гэта мая ўласных правілаў перазапісу:

    Code:
    'gallery/index\.php$' => 'gallery/'
    'browseimages\.php\?do=favorites$' => 'favorites.html'
    'browseimages\.php\?do=subscriptions$' => 'subscriptions.html'
    'browseimages\.php\?do=member&imageuser=(\d+)$' => 'imageuser-$1.html'
    'browseimages\.php\?c=(\d+)$' => 'browse-$1.html'
    'browseimages\.php\?c=(\d+)&page=(\d+)$' => 'browse-$1-$2.html'
    'browseimages\.php\?c=(\d+)&userid=$' => 'browse-$1-albums.html'
    'browseimages\.php\?c=(\d+)&userid=(\d+)$' => 'browse-$1-user$2.html'
    'browseimages\.php\?c=(\d+)&u=(\d+)$' => 'browse-$1-user$2.html'
    'browseimages\.php\?do=popimages$' => 'top.html'
    'browseimages\.php\?do=popimages&orderby=views' => 'topviews.html'
    'browseimages\.php\?do=popimages&orderby=rating' => 'toprated.html'
    'browseimages\.php\?do=popimages&orderby=posts' => 'toppost.html'
    'showimage\.php\?i=(\d+)&noignore=0&postid=(\d+)$' => 'image-$1-$2.html'
    'showimage\.php\?i=(\d+)&original=1.*$' => 'image-$1big.html'
    'showimage\.php\?i=(\d+).*$' => 'image-$1.html'
    Усе выдатна працуе ў мову па змаўчанні.

    Я дадаў інтэграцыі ў маёй асноўнай файл Htaccess.:
    Code:
    # Comment the following line (add '#' at the beginning)
    # to disable mod_rewrite functions.
    # Please note: you still need to disable the hack in
    # the vBSEO control panel to stop url rewrites.
    RewriteEngine On
    
    # Some servers require the Rewritebase directive to be
    # enabled (remove '#' at the beginning to activate)
    # Please note: when enabled, you must include the path
    # to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
    #RewriteBase /
    
    RewriteCond %{HTTP_HOST} !^windows8theme\.org$
    RewriteRule ^(.*)$ http://windows8theme.org/$1 [L,R=301]
    
    RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]
    
    RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/gallery/(.*)?$ /gallery/$2?language=$1 [L,QSA]
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]
    
    RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
    RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
    
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
    RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
    RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]
    
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
    RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]
    
    # MONTH
    <FilesMatch "\.(flv|gif|jpg|jpeg|png|ico|swf)$">
       Header set Cache-Control "max-age=2592000"
    </FilesMatch>
    
    # WEEK
    <FilesMatch "\.(js|css|pdf|txt)$">
       Header set Cache-Control "max-age=604800"
    </FilesMatch>
    
    # DAY
    <FilesMatch "\.(html|htm)$">
       Header set Cache-Control "max-age=43200"
    </FilesMatch>
    І гэта для майго Htaccess ў маёй галерэі каталог.:

    Code:
    RewriteEngine On
    
    RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbseourl=
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteRule ^(.*)$  /vbseo.php?vbseourl=$1&vbseorelpath=./gallery/&%{QUERY_STRING} [QSA]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/
    RewriteRule ^(.*\.php)$ /vbseo.php?vbseourl=$1&vbseorelpath=./gallery/&%{QUERY_STRING} [QSA]
    
    RewriteCond %{QUERY_STRING} !redirected=
    RewriteCond %{QUERY_STRING} language=
    RewriteRule ^(.*)$ vbenterprisetranslator_front_controller.php?redirected=$1&vbet_outside=true [L,QSA]
    
    RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbet_outside=true
    RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [L,QSA]
    Тым не менш, кожны раз, калі я спрабую перавесці любую старонку ўнутры галерэі, я атрымліваю гэта ў маім браўзэры:



    Калі ласка, дапамажыце. Дзякуй.

  2. #2

    Default

    Калі я на малюнак старонкі ў vBGallery, і я націскаю сцяг, каб змяніць мову, я атрымліваю гэта:

    Папярэджанне: ўключаць(/home/windows/public_html/gallery//vbseo.php) [function.include]: Не здолеў раскрыць паток: Няма такога файла ці каталога, у / Галоўная / Windows / public_html / галерэя / vbenterprisetranslator_front_controller.php на лініі 35

    Папярэджанне: Уключыце () [function.include]: Памылка адкрыцця '/home/windows/public_html/gallery//vbseo.php' для ўключэння(include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') у / Галоўная / Windows / public_html / галерэя / vbenterprisetranslator_front_controller.php на лініі 35

  3. #3
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default

    Падобна на тое, некаторыя правілы парушаныя. Я бачу двайны / у шлях да файла, таксама vbseo.php файл шукаецца ў галерэі каталог, што відавочна няправільна.

    Гэта таму што вы змешанай норме. Htaccess правілаў з унутранымі правіламі vbseo. А ўнутры галерэі тэчку правілы не адносныя (як звычайна), але абсалютная.

    Так магчымых рашэння:
    1. Выхад vbseo перасылак і зрабіць усё гэта ў Htaccess -. Гэта будзе лепш для вашай працы, і гэта правяраецца спосаб інтэграцыі vBET з модом, якія маюць свой уласны каталог.
    2. Змяніць vBET фронт-кантролера.

    Для рашэння другі, калі ласка (не правяраў):
    1. Адкрыць файл / Галерэя / vbenterprisetranslator_front_controller.php
    2. Заменіце кожны імя-каталога (__FILE__) (Ёсць два з іх) з VBET_FORUMDIR

    Калі ласка, дайце нам вашыя водгукі.

  4. #4

    Default

    Я паспрабаваў другое рашэнне, але атрымаў гэта:


    Папярэджанне: Уключаюць у сябе (/ галоўная / Windows / index.php) [function.include]: Не здолеў раскрыць паток: Няма такога файла ці каталога, у / Галоўная / Windows / public_html / галерэя / vbenterprisetranslator_front_controller.php на лініі 35

    Папярэджанне: Уключыце () [function.include]: Памылка адкрыцця '/ галоўная / Windows / index.php' для ўключэння (include_path ='.:/ USR / Lib / PHP: / USR / мясцовыя / Бібліятэка / PHP ') у / Галоўная / Windows / public_html / галерэя / vbenterprisetranslator_front_controller.php на лініі 35

  5. #5
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default

    Вы замянілі SET_HERE_FULL_FORUM_DIRECTORY_PATH да няправільным значэннем у фронт-кантролеры. Калі ласка, усталюйце яго адпаведным чынам. Гэта першая лінія пярэдняй код кантролера:
    PHP Code:
    define('VBET_FORUMDIR''SET_HERE_FULL_FORUM_DIRECTORY_PATH'); 
    Вы можаце знайсці адпаведнае значэнне, выкарыстоўваючы actualdirectory.php скрыпт з каталога інструментаў. Усе дэталі ўключаны ў інструкцыі па спасылцы вы далі ў першым пасце.

  6. #6

    Default

    Quote Паведамленне ад vBET View Post
    Вы замянілі SET_HERE_FULL_FORUM_DIRECTORY_PATH да няправільным значэннем у фронт-кантролеры. Калі ласка, усталюйце яго адпаведным чынам. Гэта першая лінія пярэдняй код кантролера:
    PHP Code:
    define('VBET_FORUMDIR''SET_HERE_FULL_FORUM_DIRECTORY_PATH'); 
    Вы можаце знайсці адпаведнае значэнне, выкарыстоўваючы actualdirectory.php скрыпт з каталога інструментаў. Усе дэталі ўключаны ў інструкцыі па спасылцы вы далі ў першым пасце.
    Гэта тое, што яго замяняе:

    / Галоўная / Windows / public_html

    дакладна так, як я атрымаў яго ад actualdirectory.php

    Ці гэта павінна быць для галерэі каталог?
    Апошні раз рэдагавалася Taurus; 11-07-11 у 14:50.

  7. #7

    Default

    Калі я змяніць яго на:

    / Галоўная / Windows / public_html / галерэя

    Затым я атрымліваю гэта:


    Папярэджанне: Require_once (/ галоўная / Windows / public_html / галерэя / уваходзіць / vbenterprisetranslator_functions.php) [function.require-раз]: Не здолеў раскрыць паток: Няма такога файла ці каталога, у / Галоўная / Windows / public_html / галерэя / vbenterprisetranslator_front_controller.php на лініі 29

    Фатальная памылка: Require_once () [function.require]: Памылка адкрыцця патрабуецца '/ галоўная / Windows / public_html / галерэя / уваходзіць / vbenterprisetranslator_functions.php' (include_path ='.:/ USR / Lib / PHP: / USR / мясцовыя / Бібліятэка / PHP ') у / Галоўная / Windows / public_html / галерэя / vbenterprisetranslator_front_controller.php на лініі 29
    Апошні раз рэдагавалася Taurus; 11-07-11 у 14:50.

  8. #8
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default

    Quote Паведамленне ад Taurus View Post
    Гэта тое, што яго замяняе:

    / Галоўная / Windows / public_html

    дакладна так, як я атрымаў яго ад actualdirectory.php

    Ці гэта павінна быць для галерэі каталог?
    Так што гэта падыходнае значэнне - гэтак жа, як інструкцыі гаворыцца - значэнне з actualdirectory.php - нічога больш.

    Я не разумею, чаму вашы памылкі кажа, што index.php глядзелі ў / Галоўная / вокнаў не ў / Галоўная / Windows / public_html
    Калі вы ўнеслі змены, як гэта было апісана то гэта варта разглядаць у / Галоўная / Windows / public_html - Калі ласка, PM мне дэталі доступу да FTP - Я праверу, што менавіта вы маеце на вашыя файлы прама цяпер.
    Апошні раз рэдагавалася vBET; 12-07-11 у 15:44.

  9. #9

    Default

    Больш падрабязна PM'd. Дзякуй.

  10. #10
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default

    Дзякуй за доступ. Першае, што я бачыў не так - вы думаеце, для замены імя-каталога (__FILE__) да VBET_FORUMDIR як гэта было апісана ў адной з маіх папярэдніх пастоў. Але замест таго, каб вы замянілі яго на імя-каталога (VBET_FORUMDIR). Калі ласка, выпраўце гэта і праверка яго працы.

    . Акрамя таго, як я бачу вашыя правілы ў галерэі Htaccess знаходзяцца ў / vbseo.php - як я ўжо пісаў раней звычайна правілы ў каталогу з'яўляюцца адноснымі не з'яўляецца абсалютным. Гэта таксама можа быць праблемай, таму што vBET ўжо дадае да шляху '/'. Так што, калі пасля выпраўлення, ён усё яшчэ не працуе, то паспрабуйце замяніць (у 2 месцах):
    PHP Code:
    .'/'.$_GET['redirected'
    па адрасе:
    PHP Code:
    .$_GET['redirected'
    Але рабіце гэта толькі калі гэта будзе неабходна - так што калі doube / / будзе няправільна для вашай сістэмы. Так што, калі вы ўбачыце памылкі, такія як:
    Code:
    Warning: include(/home/windows/public_html//vbseo.php) ...
    Калі ласка, скажыце зрабіў гэта дапаможа.

Стар. 1 з 3 123 АпошніLast

Пазнакі гэтай тэмы

Вашы правы

  • Вы не можа ствараць новыя тэмы
  • Вы не можа адказваць на паведамленні
  • Вы не можа прымацоўваць ўкладання
  • Вы не можа рэдагаваць свае паведамленні
  •