КПК

Прагляд поўнай версіі: vbet нагрузкі



Michael
09-01-10, 15:24
Top Працэс% CPU 168 / USR / BIN / PHP / галоўная / XXX / public_html / vbenterprisetranslator_seo.php
Top Працэс 81,0% CPU / USR / BIN / PHP / галоўная / XXX / public_html / vbenterprisetranslator_seo.php
Top Працэс 80,0% CPU / USR / BIN / PHP / галоўная / XXX / public_html / vbenterprisetranslator_seo.php

Калі гэта палепшыць? Я вельмі незадаволены гэтым нагрузак кожны дзень.

vBET
09-01-10, 16:16
vbenterprisetranslator_seo.php толькі фронт-кантролер - ён не робіць нічога, акрамя ўстаноўкі некаторых зменных і ўключаць vbseo.php файл.
Такім чынам, калі вы выкарыстоўваеце толькі vBSEO то ўсе вашыя запыты едзеце на vbseo.php і пры выкарыстанні дадаткова vBET то ўсе запыты ідзе vbenterprisetranslator_seo.php а затым vbseo.php

Так што нагрузка не vBET - гэта ўвесь ваш форум. Кожны запыт праходзіць гэты файл, але толькі перакладзеных старонак (або уключаючы лісты на іншую мову) выклікае дадатковыя рэсурсы, прынятыя на vBET зрабіў пераклад.

Гэта азначае, што калі вы адчуваеце дадатковую загрузку працэсара, чым звычайна, то гэта таму ў вас ёсць новыя трафік перакладзеных старонак. І пераклад заўсёды будзе каштаваць некалькі больш, чым пакаленне звычайная старонка, таму што гэта адбываецца пасля таго, звычайная старонка генеруецца. Вядома, вы можаце зрабіць некалькі рэчаў, каб зрабіць пераклады танней - гл тут рады:
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/243-vbet-performance.html

Акрамя таго, мы робім шмат паляпшэнняў прадукцыйнасці, якія будуць уключаны ў vBET 3.3.0:)

Michael
09-01-10, 16:29
Дзякуй, я не ведаў пра тое, як файл быў выкарыстаны:)

Я сапраўды з нецярпеннем чакаю 3.3.0

vBET
09-01-10, 21:34
Спадзяюся, што гэта будзе добрая навіна для вас:)

Michael
11-01-10, 00:30
Гэта, я атрымаў электронную пошту нагрузку на сервер ад нашага паў-прысвечаны з гэтым:

ВАЖНА: Не ігнаруйце гэта паведамленне.
Гэта Cpanel статыстыка бягун на vps.xxx.com!
Пры апрацоўцы файлаў часопіса для карыстальнікаў канчатковай, працэсар быў
перавышаны больш чым 6 гадзін. Ток нагрузкі / час працы лініі на серверы ў момант
Гэты ліст з'яўляецца
23:12:40 да 17 дзён, 9:08, 0 карыстальнікаў, сярэдняя нагрузка: 5,55, 5,96, 6,50

Вы павінны праверыць сервер зразумець, чаму нагрузка настолькі вялікая, і прымаць
меры па зніжэнню нагрузкі. Калі вы жадаеце статыстыку, каб працягваць працаваць нават пры высокай нагрузцы; Рэдагаваць
/ VAR / CPanel / cpanel.config і змяніць extracpus на лік, большае, то 0 (запусціць
/ USR / мясцовыя / CPanel / запуску пасля пікап змяненняў).

Michael
12-01-10, 16:08
І я ўвесь час атрымліваю гэтыя штодзённыя і толькі тады, калі vbet усталяваны. Я разглядаюць пытанне аб адмене платнай версіі з-за гэтага, як наш сервер сапраўды не магу справіцца з гэтым, і мы толькі што павышаны з VPS на 2 ГБ аператыўнай памяці падлозе прысвечаных: (

vBET
13-01-10, 23:04
Як было абвешчана, - на гэтым тыдні будзе выпушчаны vBET 3.3.0 з многімі павялічыць прадукцыйнасць:) Таксама праверце вашу канфігурацыю, каб забяспечыць лепшы для прадукцыйнасці:
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/243-vbet-performance.html

Мы ўжо даў вам гэтую інфармацыю. Мы ведаем аб вашай праблеме, і мы нават ссоўваецца 3.3.0 рэліз будзе хутчэй. Вам не трэба, каб нагадаць нам аб гэтым:) Калі ласка, праверце налады і чакаць рэліз 3.3.0:) Калі вы не можаце чакаць да нядзелі, то досыць часовага адключэння мода пакуль абнаўленне будзе зроблена.

Michael
13-01-10, 23:31
Я сапраўды спадзяюся, што ёсць паляпшэнне:) Дзякуй vbet!

vBET
13-01-10, 23:41
Я сапраўды спадзяюся, што ёсць паляпшэнне:) Дзякуй vbet!

Ах, ды ёсць:) Вось паляпшэнняў, якія мы ўжо зрабілі ў 3.3.0 (і да гэтага часу спіс на наступны тыя, для новых выпускаў):

Новы сістэмны кэш (з менш месцы, хутчэй за ўсіх аперацый)
Палепшаны алгарытм перакладу
Выкарыстанне памяці аптымізацыя (хутчэй масівы рэліз)
Хутчэй адсочвання перакладаў і сцягі адрасы пакалення
Перасылак павышэнне прадукцыйнасці (прыпынку старонку ацэнкі пасля адпраўкі перанакіраванне загалоўку)
Упраўленне эфектыўнасцю бізнэсу для "Заўсёды давяраць карыстальніка" Стратэгія для вызначэння мовы
Упраўленне эфектыўнасцю бізнэсу для новых перакладаў (новы кэш параметр "Перастаньце глядзець пасля збояў х")
Шматлікія маленькія аптымізацыі кода
Загалоўкі бяруцца ігнаруючы серыі
Аптымізаваным сцягоў (больш чым на 60% менш, файлы з аналагічнага якасці)


:)

Michael
13-01-10, 23:46
Гэта гучыць выдатна! Вы можаце паставіць сцяг малюнкаў з дапамогай гэтага:

www.smushit.com/ysmush.it/

vBET
14-01-10, 00:18
Мы трацім час, каб палепшыць кожны сцяг індывідуальна праверыць, як можна паменшыць колькасць кветак, і да гэтага часу даволі сцягі:) Вынік - ніхто не бачыў, што сцягоў было зменена на нашым форуме:) Глядзіце бліжэй цяпер - мы бяжым з аптымізаваныя малюнка для 2 - 3 тыдняў.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vB Enterprise Translator 4.10.1